Új hozzászólás Aktív témák

  • brazso

    tag

    válasz föccer #65066 üzenetére

    Sziasztok! föccer egy régebbi hozzászólását "elraktam" régebben, mint használható ötletet aljzatbetonozáshoz.
    "A padlóra ha csak homok van, akkor vigyél le cementet, szórd szét és lapáttal/ásóval/gerebjével forgasd bele a homokba alaposan elkeverve és locsold meg egy kicsit, húzd el síkba. 1-2 hét múlva kész a szerelőbeton."
    Egy 12 nm-es régi mellékhelyiségről, egy kerti sufniról van szó. Max 5 cm a jelenlegi aljzatbeton, alatt vékony fekete anyag (kátrány?) van, majd homok jön. Újrabetonoznám, mert már vállalhatatlan a felülete. Az eredeti elképzelésem az, hogy bontás után mélyítem úgy 5 cm-t, PE szigetelés megy a homokra, arra 10 cm beton. A mostani ötlet, hogy kisebb mélyítés után "föccer"-féle szerelőbetont készítek, arra PE szigetelés majd aljzatbeton.
    Gereblyém olyan 6cm mély fogakkal rendelkezik. Nagyjából ki tudom számolni adott területre mennyi cement és víz kell. A lelocsolt víz nem fog azonnal leszivárogni a mélyebb homokba? Csinált már vki ilyen "házi" szerelőbetont? Tapasztalatok?

    Unus pro omnibus, omnes pro uno

Új hozzászólás Aktív témák