Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nordbert

    újonc

    válasz Siriusb #32083 üzenetére

    Köszönöm a válaszokat!

    Az etetés hogy nézne ki a gyakorlatban?
    Kézből, úgy hogy a kutya a kezemből egye ki a kaját, vagy pedig dobáljam le neki adagonként?
    Ha jó értem, akkor ezzel a módszerrel egyértelműen falkavezérként viselkednék, hiszen ténylegesen tőlem kapja meg így a kaját, nem pedig a tányérjából venné ki.
    Egyébként ételt elvenni tőlem sosem akart(bár eddig megharapni sem), szóval azt gondolom hogy nem lesz vele így probléma.

    Kutyaiskolába mindenképpen fogom vinni, sajnos addig várnom kell másfélhetet.
    Addig pedig utánna olvasgatok a dolgoknak és amivel tutira nem ártok, azt alkalmazni fogom.
    Ha valaki tud esetleg küldeni egy jó oldalt, ami átfogó, azt megköszönöm!

    Az eset utáni napon, a kutya egy ideig másképp viselkedett szinte mindenkivel.
    Lassan közeledett és letupott fejjel, mint aki nagyon óvatos. Azt nem tudtam eldönteni hogy szégyelli magát, vagy fél.
    Én mindenestere pár napig nem mentem oda hozzá, nem simogattam, nem hívtam magamhoz stb. Viszont párszor megengedtem neki hogy megnyalja a kezem, de ezt is csak kerítsen keresztül merte csinálni. Ha találkoztunk az udvaron, inkább elkerült, illetve nem jött hozzám.Aztán ez feloldódott mostanra, illetve azt vettem észre hogy utóbbi időben többször van olyan hogy követ engem. Ez alatt azt értem hogy ha az udvaron megyek valahova, nem szalad előre, hanem mögöttem, vagy mellettem sétál.

    Amúgy 2 éves keverék kutya,(az anyja tacskókeverék, az apja husky) az apjára ütött inkább, 20kg körül van.

Új hozzászólás Aktív témák