Új hozzászólás Aktív témák

  • XaraX

    addikt

    válasz bb0t #30538 üzenetére

    A tv és az autó nem tudom, milyen összefüggés alapján jön ide, de ha már fölhoztad, igen, úgy veszek, hogy nekem megfeleljen, számomra okozzon örömet, és nem tudományos kimutatások alapján választok.
    Az élet az legnagyobb méregforrás a mai világban, és ezen belül kell úgy navigálni, hogy ha már így van, élvezhető maradjon.Szerintem.
    Meg lehet kövezni ezért, egyet érteni sem kell,ez evidens.
    Én sem értettem sosem azokat, akik egész életüket mások által hű, de egészségesnek megítélt módon élik le.
    Tovább élnek 3 évvel?
    Köszönöm, inkább legyen kevesebb, de élveztem.
    "Van aki gondoskodással és józan paraszti ésszel tudja mi a jó az állatainak"
    Bizonyos határokon belül igen, de azt gondolom, az állat is boldogabb, ha eldöntheti, mi a jó neki.
    Legtöbb esetben nem azt látom, hogy a tudásanyag gyűlne, hanem legtöbben, főleg a drága, "hiperpremium" tápot etetők próbálják bizonyítani, hogy csak az a jó, ami más, az szemét.
    Mint írtam, Én Brit-et etetek, ami sokak számára itt szemét kategória.
    Tapasztalatokat írnék róla, senkit nem rábeszélve erre tápra.
    A magyarországi importőrtől vásárolok, ahol nem csak megkapom a terméket, hanem hasznos tanácsokat is, ha szükségem van rá.
    Van közép-ázsiai juhász kutyám, aki koránál fogva mást igényel, ezért premium xl seniort eszik.
    Hízásra erősen hajlamos, jól kontrollálható vele,szőre tökéletes, szívesen fogyasztja, 80 kilós létére napi 40 dkg a szükséglete belőle, soha nincs és nem is volt hasmenése, a végtermék minimális.
    Nápolyi masztiff kan, szintén 80 kiló közeli, premium xl adult, koránál fogva sokkal aktívabb, napi szükséglete 54 dkg, végtermék terén egyezik az előzővel.
    Mastino szuka, 70 kiló, Ő mást kap, mivel nem szeretem ezt a szót, de "show" kutya.
    Care Dog Show Champion tápot kap ami elvileg a szőr minőségét még tökéletesebbé teszi.
    Egyébként nem régóta álltunk át erre a tápra nála az importőr ajánlására, kicsi korától premium xl juniort kapott.
    Soha, egyik kutyám sem kapott ezek mellé semmiféle kiegészítőt, és és mégsem volt egyiknek sem egészségügyi problémája ezek hiánya miatt, pedig mondhatni, elég nagy testű, tömegű kutyák, 1.5 év és 9 év közöttiek.
    Ezen kívül feleségemnek van egy kölyök pomija és egy 18 éves pekingije, de ők nem mérvadók, fogyasztásuk minimális. :)
    Mindkettő korának megfelelő Brit-et kap.
    Azaz talán a pekingit érdemes megemlíteni, azért csak 18 évet megélt már mostanra, még ha nem is szuperdrága tápot eszik.
    Mindezek ellenére sem biztos, hogy minden fajtánál tökéletes választás a Brit, fajtája, sőt egyede is máshogy reagálhat rá, azt gondolom.
    Ami biztos, hogy nem tartalmaz babot, lencsét, káposztát, kel-t, meg ez csomó mindent, ami kutya esetében szerintem messziről kerülendő( főleg nagytestű esetében), az ára nincs az egekbe szállva, és a kutyáim, úgy érzem, boldogok vele.
    Hosszú lett, "hanem mert gyűlik itt egy tudásanyag, amit tapasztalatra alapszik", ezért írtam le.

Új hozzászólás Aktív témák