Új hozzászólás Aktív témák

  • Otisz

    őstag

    Sziasztok!

    Szombaton társának választott egy 9hetes amstaff kislány (jó helyről jött, nem szaporítóktól).
    Lassan 10 éve van 2 kutyám (macskáim is vannak), de igényel-e valamilyen különleges nevelést ez a fajta?
    Sokat utánaolvastam, hogy tájékozottab legyek.
    Igazából annyit szűrtem le, hogy sokkal következetesebbnek kell lenni vele, mint mondjuk a mopszaimmal.

    Tanulgatjuk a vezényszavakat, szobatisztaság félig-meddig jó, a pisi még nem tökéletes.
    Nyakörvet meglepően könnyen megszokta.
    Más kutyáktól nem fél - a nagyoktól sem. Kisgyerekekért rajong!
    Ez mondjuk annak köszönhető, hogy ahonnan elhoztam, ott a kis 5éves unokájé lett volna, de sajnos (szerencsémre?) fél a kutyáktól, így utolsóként őt is eladásra kínálták (igaz elsőnek választották ki, hogy a családban maradjon).

    Mint említettem, van mellette 2 mopszom (8és fél ill. 9éves, ez utóbbi nem tud már a hátsó lábaira 2 éve állni, így különösen figyelni kell arra, hogy ne alárendeltnek fogadja el), illetve mentett macsekok (volt amelyik céltábla volt, meg hasonlók.

    Észrevettem, hogy sokkal jobban igényli a kis saját sarkát/helyét, ahova visszavonulhat, mint a másik 2 kutyám. Szoktatom rá, hogy az ennivalónál oda lehessen nyúlni az ételéhez, sőt, én legyek az első, aki eszik 'belőle'.
    Ajtókon ő az utolsó aki kijöhet/bemehet.
    Lassan elkezdjük tanulni jutifalatokkal a hívást, maradást meg ilyeneket (ma már volt egy próba, és elsőre igen csak jó).
    Szóval: felelős gazdája akarok lenni, aki minden helyzetben tudja irányítani, rendre utasítani és persze dícsérni.

    Aki ilyen fajtával kötötte az össze az életét, el tud-e látni valami jótanáccsal?
    Hálás lennék érte.

    [ Szerkesztve ]

    (OO[IIII][IIII]OO)

Új hozzászólás Aktív témák