Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Traxx

    őstag

    Sziasztok!

    Kaptam állítólag egy csomagot az USÁ-ból, küldött róla a honi Királyi Posta vámkezelési papírt. Sajnos abszolút nem vagyok jártas a külföldről jövő csomagokkal való ügyintézésben, ezért szeretnék tőletek segítséget kérni.

    Ami tuti, hogy én onnan nem rendeltem semmit, ellenben van egy ismerősöm kint, elképzelhető, hogy ő adta fel, de elérni egyelőre nem tudtam. A csomag adatokból (azonosító, hivatkozási szám, MRN szám) kideríthető telefonon vagy online felületen, hogy valóban tőle származik-e? És ha igen, akkor fizetni kell valamit azért,hogy átveszem? Az elég szemétség lenne, mivel mindenképpen ajándék / meglepi...

    Köszönöm a segítséget :R

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz aytukabozs #62750 üzenetére

    Köszönöm, ez alapján ha jól értem, 45 euróig semmit sem kellene fizetnem.

    A postától kapott levélben lévő azonosítókból (hivatkozási szám, stb.) kideríthető, hogy honnan jött a csomag az USÁ-n belül, illetve ki a feladó? Ugyanis a kinti ismerős nem hazánkfia, hanem amerikai, és nem szeretnék úgy írni neki, hogy figy, nem te küldtél véletlenül csomagot, mert ha igen, akkor köszi :D :B

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz Janaboy #62757 üzenetére

    A postát felhívtam, de ők is csak azt látták, hogy melyik postahivatalban adták fel (ez van benne a levélben is mint feladó, amit küldtek nekem). A UPSP honlapján viszont tudtam használni a tracking numbert, de sajnos ott pont az nincs, ami nekem kéne: a csomag életútját pöpecül nyomon lehet követni, azt viszont ott sem tudtam megnézni, hogy ki is a tényleges feladó.

    Ezt a vámosok meg tudják esetleg mondani? Vagy hol érdemes még érdeklődni?

    [ Szerkesztve ]

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz Janaboy #62760 üzenetére

    Na király, megvan a feladó, jelentkezett az illető :D Viszont ahogy aytukabozs hozzászólásából is kiderült, ez a cucc teljesen lefedné az ajándék fogalmát: "Ajándék esetén a feladó általi írásos értéknyilatkozat, melyben megjelöli az általa küldött küldemény értéket. /Nem formanyomtatvány, a feladó által írt és aláírt nyilatkozat/" Addig oké, hogy nincs formanyomtatvány rá, de nem igazán tudom, hogy kellene egy ilyet megszerkeszteni :( Neked, vagy esetleg másnak van erre valamiféle sablonja, amit már felhasznált? Mert ha van, azt megköszönném.

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz Janaboy #62762 üzenetére

    Hogy őszinte legyek halvány gőzöm sincs :)

    Magyarán leírom neki mailben, hogy írjon egy ilyen papírt (vagyis megszerkesztem neki, amit csak ki kell töltenie, kinyomtatja, aláírja, beszkenneli, visszaküldi, én meg tovább a postának?

    Ha a 45 eurót nem haladja meg, akkor ÁFÁ-t nem kell fizetni utána, ha jól olvastam. Akkor miért van rá szerinted esély, hogy mégis kell? Felülbírálhatják a nyilatkozatot?

    Ja és még egy kérdés: a "Vámkezelési nyilatkozat magánforgalomban érkezett nemzetközi vámtartalmú postai küldeményhez " nyomtatványon ki kell ugye választani, hogy milyen vámkezelési megoldást választok: postait (2K HUF-ért), nem postait - árutovábbítás (ide valami CN23-as nyilatkozatot kérnének, amiről megint nem tudom, micsoda :U ), vagy a C megoldás, hogy mást bízok meg. Melyik verzió kell nekem?
    Az értékekből pedig azt szűröm le, hogy 1100 Ft-ba mindenképpen kerülni fog alsó hangon a történet. Jól gondolom? Vagy nincs így, az ajándék jelleg miatt?

    [ Szerkesztve ]

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz Janaboy #62764 üzenetére

    A 45-öt nem hiszem, hogy eléri (kis csomag viszonylag, ~3 kg), de gondolom kamuzni úgysem érdemes. És éppen ezt az értékezgetést szerettem volna elkerülni, mert így neki is kellemetlen, meg nekem is, de szerintem ő sem tudhatta, hogy itt ilyenek a szabályok :(

    Ilyen nyilatkozat formanyomtatványt pedig próbálok majd vadászni, lustaság rulz :) Apropó, ez mindegy, hogy magyar vagy angol nyelvű? Csak mert az ő magyar tudása kb. a szia - köszönöm kettősig terjed...

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz Bozek #62766 üzenetére

    Igazad van, de remélem mégsem. De majd meglátjuk, mit ír majd vissza holnap, ha lesz agykapacitásom megfogalmazni neki a mailt erről a nyilatkozós témáról :)

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz Traxx #62767 üzenetére

    Na sikerült felvennem a kapcsolatot, lesz nyilatkozata arról, hogy amit küldött, az ajándék - csak éppen az értéke több, mint 45 euro. Írta még azt is, hogy ki kellett töltenie egy amerikai vám nyilatkozatot, amikor elküldte nekem a csomagot, de azt nem tudja, hogy az itteni vámosoknak van-e másolatuk vagy valamijük erről - gondolja, hogy nincs, de én nem tudom. Ami levelet kaptam a postától, abban csak súly volt megadva, érték nem. Vagy ez mégis megvan, csak éppen ellenőrzik, hogy az én (mi) önbevallásunk egyezik-e?

    És egy hülye kérdés: 45 EUR-ig ugye sima ügy, nincs fizetési kötelezettségem, felette van - de ez a 45-ön felüli összegre vonatkozik, vagy a teljesre?

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz Janaboy #62791 üzenetére

    Gázos cuccot biztosan nem küldött, annyit írt csak, hogy ruhaféle van benne (amiből csak egyet tudok elképzelni, valamilyen mezt, mert mindketten szeretjük az NFL-t :) ).

    Felhívtam megint a postát, azt mondták, hogy ez a vámnyilatkozat, amit kitöltött (U.S. Customs Declaration - nem írta, hogy ezen felül van-e valami hivatalosabb vagy pontosabb neve), az nem érinti a mi Királyi Postánkat, nincs hozzá közük. Szóval ez lehet az oka annak, hogy nem tudják, mi van a csomagban, és mennyi az értéke pontosan - amit így kapásból, doksi hiányában ő sem tudott megmondani, mert nem találta első körben. Szóval egy becsült árat fogunk majd szerintem írni az egyes tételekre, amit a postás ügyfélszolgálatos szerint vagy elfogadnak, vagy nem... (szemétség 1)

    És szemétség 2, hogy a postaköltség is ÁFA alapképző :(( Az ottani posta honlapján nem találtam árkalkulátort, de a UPSP honlapja szerint csak a feladási díj túllépné ezt a 45 dollárt (vagy eurót, a 2 árfolyam majdnem azonos). Tehát ebből Áfa lesz sajna...de ez van.

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés