Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • magyarchris

    csendes tag

    Sziasztok!

    Most nézem a coolicool.com-ot, mert olvasgattam, hogy nincs vám,áfa..még dhl-nél sem.
    Már magyarországnál alapból csak Standard szállítást lehet kérni. Plusz a customs insurance-t.
    Nincs dhl-es lehetőség. Átállítottam UK-ra, és mi fogad:
    "Expedited(DHL) Delivery time is around 3-7 days((Due to high rate of customs tariff, parcels are forbidden from sending to Portugal, Russia, Hungary, Greece, etc. You could choose the Shipping Method of "Standard" and Add Customs Insurance) "

    Hát felkacagtam, mit ne mondjak :DDD
    Pedig jó lett volna.

    Régebben rendeltem pár márkás pólót meg pulcsit amerikából, a nevét már nem tudom, de komoly cég volt, eredeti termékekkel,
    Ott is írták, hogy ők vállalják az áfát, meg a vámot, DHL-lel szállítottak.
    Nekem se kellett több, simán megérte úgy. Úgyhogy össze is állítottam egy kb 40ezres kosarat, megrendeltem, kifizettem. Ez volt vasárnap. Másnap jött a mail, hogy feladták a csomagot. Kedden jött egy email a dhl-től, hogy vámolandó csomagom érkezik, de az eladó magára vállalta, nekem semmi teendőm nincs, csak várni a futárt. Szerdán hozta is, minden király volt, mutattam a haveroknak. Egyből beindultak ők is, hogy rendeljünk mégtöbbet.
    Azon a héten szombaton megmutattam nekik az oldalt, erre látom, hogy ki van írva, hogy a vámot és az áfát a vevő fizeti!

    Deficites volt nekik az üzlet szerintem :D

    De én pont kifogtam szerencsére.

  • magyarchris

    csendes tag

    sziasztok

    rendeltem egy telefont aliexpressröl.
    az elado 25usd-t és 1db digitális képkeretet irt a csomagra.
    a dhl szerint itt tartok:

    Csütörtök, Július 31, 2014 Helyszín Időpont Csomagok
    19 Vámkezelési eljárás befejeződött BUDAPEST - HUNGARY BUDAPEST - HUNGARY 08:34
    1 Csomagok
     
    18 A küldemény megérkezett a DHL elosztó részlegéhez. BUDAPEST - HUNGARY BUDAPEST - HUNGARY 08:22
    1 Csomagok
     
    17 Küldemény elhagyta a DHL kiszolgáltató részlegét BUDAPEST - HUNGARY BUDAPEST - HUNGARY 06:58
    1 Csomagok
     
    16 Kiszolgáltatási részlegen át továbbítva BUDAPEST - HUNGARY BUDAPEST - HUNGARY 06:57
    1 Csomagok
     
    15 Vámkezelési státusz frissült BUDAPEST - HUNGARY 05:36
     
    14 Küldemény elhagyta a DHL kiszolgáltató részlegét LEIPZIG - GERMANY LEIPZIG - GERMANY 05:17
    1 Csomagok
     
    13   feladó állomáson feldolgozva LEIPZIG - GERMANY LEIPZIG - GERMANY 01:00
    1 Csomagok

    Megvámolják még ezt? vagy ez már átcsuszott?
    mert ahogy néztem a "vámkezelési eljárás befejezödött" után jön pár perc mulva hogy küldemémy visszatartva, költségek rendezése után kiadhato, vagy ilyesmi. de én nem láttam ilyet. és még a dhl sem keresett, hogy vámolando árum van.

  • magyarchris

    csendes tag

    Sziasztok.

    DHL-nél a kézbesítésre továbbítva azt jelenti, hozzák a csomagot? Mert ugye Budapestre írta és 12:54kor. De én Nyíregyháza mellett lakom. Várjam ma a csomagot? vagy ebből már csak holnap lesz valami?

    Köszi

Új hozzászólás Aktív témák