Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Botigta

    aktív tag

    válasz fotosjani #18175 üzenetére

    Köszi válaszod
    De hiszen ezen már rég túl vagyok, pontosan ezt tettem, amit leírtál, bekérték a dokumentumokat, el is küldtem a Vám-os határozatokat (hogy mit csinálnak vele?), sőt már nyomtam egy dispute escalated-et, és most ott várakozik az ügy a compliant center-ben, nézd meg légyszi ezt a postomat, itt egy fotó:
    (#17758) Botigta

    Csakhogy több mint egy hónapja itt áll az ügy...
    Köszi

    [ Szerkesztve ]

  • maj-viktor

    őstag

    válasz fotosjani #18175 üzenetére

    De várj ez nem hamis termék... ha nem a magyar törvények szerint illegális!
    Azért az 2 különböző dolog...

    Ez kb. olyan, mintha drogot akarna az országba behozatni...
    Pont tegnap vagy mikor rakta be valaki a NAV Facebook-os oldalán egy "közleményt", melybe pont ilyen "autóiagnosztikai eszköz"-ről volt szó, hogy az illegállis cucc! (bár azt se tudom miaz!)

    https://www.facebook.com/NAVprofil
    &
    https://www.facebook.com/notes/nemzeti-adó-és-vámhivatal/külföldről-rendel-csomagot-ezt-kell-tudni/551617451587838

    "A NAV kiemelten kezeli az engedély nélküli termékek (gyógyszerek, védett növények, állatok, illetve az ezekből készült termékek, műkincsek) kereskedelmének, valamint a hamis termékek(pl. autodiagnosztikai szoftverek), a dohánygyártmányok illegális forgalmának és a kábítószer-kereskedelem megakadályozását. Emiatt egyre több csomagot vizsgálnak meg a pénzügyőrök röntgennel."

    &

    "Néhány esetpélda:
    Kínából egy darab plüss játék érkezik, mely a vonatkozó szállítólevélen „Toys” (játék) árumegnevezéssel és 15EUR értékben került feltüntetésre.

    A küldemény súlya, valamint a röntgenes átvilágítás alapján megállapítjuk, hogy az árumegnevezés helyes és az érték is megfelelő, így vám- és ÁFA mentes kis értékű áruként forgalomba bocsátás céljából bejelentettnek tekintendő, ezáltal kézbesíthető a címzett részére.

    Japánból rendelt küldeménykéntMP3 lejátszó érkezik. A szállítólevélen árumegnevezésként „MP3” és értékként 120 USD szerepel.

    A röntgenes átvilágítás és a belső áruvizsgálat alapján megállapítjuk, hogy az árumegnevezés rendben és az interneten fellelhető adatok alapján az értéket is elfogadjuk. Adott esetben 150 EUR értékig a küldemény vámmentes, de az ÁFA tv.alapján adóköteles, így elektronikus úton árunyilatkozatot nyújt be a Magyar Posta Zrt., mely alapján előírásra kerül a 27 %-os ÁFA. A fizetendő ÁFA összege120 USD, az érvényes árfolyamon (215,21) számolva, 25.825 HUF vámérték után6973 HUF. A közteher közlése és bevételezése után a küldemény kézbesíthető a címzett részére.

    Japánból magánszemélytől mobiltelefon érkezik a szállítólevélen árumegnevezésként „Gift phone” (ajándéktelefon), értékként 20 EUR szerepel.

    A röntgenes átvilágítás után belső áruvizsgálat alá vonjuk a küldeményt és megállapítjuk, hogy a küldemény tartalma egy darab Iphone4 okos-telefon.Mennyiségéből adódóan elfogadható lenne ajándékként, viszont az értéke nem felel meg a kereskedelmi forgalomba alkalmazott értékkel. A címzett értéknyilatkozatot küld be miszerint a telefon értéke 520 USD, mely megfelel a vámadatbázisban fellelhető értékekkel, így a vámérték elfogadható és a Magyar Posta Zrt. elektronikus úton benyújtja az indítványt a magánszemélytől magánszemélynek küldött ajándék küldemények esetében alkalmazható 2,5 %-os átalányvámtétel, valamint 27 %-os ÁFA kulcs alkalmazásával. Számszerűsítve a fizetendő közteher 520 USD, az érvényes árfolyamon (215.21) számolva, 111.909HUF vámérték után a vám (111.909 HUF 2,5 %-a ) 2798 HUF és az ÁFA pedig(111.909 +2.798 =114.707 HUF ÁFA alap 27 %-a) 30.970 HUF."

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • Botigta

    aktív tag

    válasz fotosjani #18175 üzenetére

    Akkor most szerinted? Miután ezt írtam:
    #18175
    Akkor szerinted?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák