Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Joachim

    tag

    válasz vranyek #19475 üzenetére

    Ezen én is filóztam egy csomót amíg meg nem érkezett a csomag.
    1 akku van a csomagban? Ha igen, akkor meg kell jönnie ma-holnap!
    Most nagyon sok csomag jött SG-ból...
    Nyugalom, meg lesz az!
    Ha viszont több akku is van benne, akkor lehet hajóval küldik.

    Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos!

  • Joachim

    tag

    válasz peter710 #19488 üzenetére

    Nekem... Ráadásul 1 napot állt csak a vámolás miatt.
    De a hétvégén volt még néhány hozzám hasonló szerencsés.
    Lehet, hogy most kicsit elnézőbbek a csomagok számossága miatt. ;)

    [ Szerkesztve ]

    Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos!

  • Joachim

    tag

    válasz Z-77 #19492 üzenetére

    Ha nincs ez az ünnepek miatti peak minden postán, akkor szerintem lényegesen gyorsabb az SG mint a HK post. Most, hogy akkut tartalmazó csomagot csak az SG szállít, így kicsit lassabbak, de még mindig gyorsabb mint a HK vagy CH és CN posták.

    Ha kiszámítható és mellette gyors postára vágysz, akkor használd a Fedex-et, DHL-t és társait!

    [ Szerkesztve ]

    Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos!

  • Joachim

    tag

    válasz myk74 #19751 üzenetére

    Én is a Tracker Checker apk-t használtam az SG-s csomagom nyomonkövetésére, melynek története a következő volt:

    2013.11.18
    16:44
    Küldemény információ:
    Célországba elküldve / Item sent abroad

    2013.12.02
    12:12
    Küldemény információ:
    Célországba megérkezett / Arrived in the destination country

    2013.12.02
    12:19
    Küldemény információ:
    Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs

    2013.12.03
    12:32
    Küldemény információ:
    Bejövő küldemény vámkezelve / Inbound item customs procedure

    2013.12.05
    10:16
    Budapest - Zugló 1 posta
    Küldemény információ: Kézbesíthetetlen / Undeliverable
    Kiegészítő információ: cím nem azonosítható

    2013.12.05
    20:10 Budapest - Zugló 1 posta
    Küldemény információ: Postán kézbesítés regisztrálva / Delivery at post office registered

    Nos a történetnek van egy szépsége, amelyet okulásként szeretnék megosztani veletek.
    Mivel 12.03-án (hétfőn) délben vámkezelték a csomagot, naivan azt hittem, hogy másnap kézbesítik.
    Aztán tegnap 12.05-én délelőtt vártam a munkahelyemen hogy jön vele a postás.
    Meglepetésemre a Tracker Checkerben a fenti státuszt láttam helyette, miszerint a cím azonosíthatatlan. Mondom mifasz?
    Sebaj, meló után megyek a postára, végülis ragszámom van.
    Na innentől "érdekes" a történet...
    A Zugló 1-es posta, ha valaki ismeri, két szintes.
    19:40-re értem oda és húztam egy sorszámot, majd kisvártatva hívtak a fsz-i csomagkiadóhoz.
    Mondom van egy csomagom, de nincs értesítőm, csak ragszámom.
    Diktálom, majd közli a hölgy, hogy ez levél lesz!
    Nos egy 10.1 colos tabletet és tartozékait vártam, ami bajosan lesz levélküldemény, de hát hogy is kérdőjelezhetnék meg egy postáskisasszonyt!? :)
    Elmegy hátra... Nem találja, majd mondja: Ezt fent tetszik megkapni az emeleten, a 6-os ablaknál.
    Ok, felballagok, majd egy csávó nyújtja a mancsát az ablakon keresztül.
    Ismét jelzem, hogy nincs értesítőm csak ragszámom, amit 3x kellett lediktálnom mire be tudta vinni a gépbe, mert kb. úgy kezelte a billentyűzetet mint aki most lát életében először olyat.
    Nagy nehezen sikerül megfejtenie a státuszt és a'szongya: Ez mai!
    Majd kérdezi a szembe ülő életunt kolléganőjét, hogy ez akkor hol van?
    Elkezdi keresni egy levélszekrényben, minden csomagot végignéz, nem találja, majd közli, hogy ezt holnap fogják kézbesíteni.
    Mondom bizonyára, ha a cím nem azonosítható, akkor holnap sem fogják tudni kézbesíteni!
    Kérdezi még egyszer a nevem és újra nekiesik ugyanannak a levélszekrénynek.
    Segítségképpen jeleztem, hogy egy kb. 40*30*5 cm-es csomag lesz. Azért megnézte az olyasmi kinézetű csomagot is ami konkrétan egy 60cm-es fénycsőre hasonlított...
    Mivel ezúttal sem találta, kihúzott egy kis kosarat ami tele volt tenyérnyi méretű levelekkel, pici csomagokkal.
    Mondom, azok közt ne keresse mert elég nagy bajban lennénk, ha akkora lenne a csomag!
    Ismét a kolleginához fordul, aki közli, hogy ha mai, akkor pedig ott kell lennie, de várjon, mindjárt segít és a pasi a türelmemet kérte.
    Na itt kezdtem izgulni...
    Közben kérte a következőtől az értesítőt, és mintha ott sem lennék mindkét ablaknál szolgálták ki a sorban állókat.
    Félreálltam és reméltem, hogy a "hölgy" felemeli a fenekét és esetleg utána néz a csomagomnak, hátha tehetségesebb a pasinál.
    Ott állok, mint egy rakás szerencsétlenség, kicsit szúrósabb tekintettel nézem a hölgyet, aki kisvártatva megkérdezi (elég számon kérően és fennhangon): Mire tetszik még várni?
    Nem fogja elhinni! Még mindig a csomagomra, mondom.
    A faszi megint a türelmem kéri, majd elkezdik újra keresni és odahívtak valami vezetőt.
    Ő is nagyon nézi a sz.gépen az adatokat, majd közlik, hogy ez lent van, menjek le, húzzak egy sorszámot.
    Fasza, mondom! Ekkor már 20:05 volt, vagyis bezárt a posta.
    Lemászok, sorszámosztó már leállítva és közli egy kedves hölgy, hogy: Már lezártam! :)
    Elmondom hova küldtek fentről... odakiabál annak a nőnek, akinél először voltam, hogy fentről jött a fiatalember...
    Odamegyek és mondom újra a ragszámom, mire elismétli a droid, hogy ez levél.
    Jó, akkor levél, csak adják már ide végre!
    Keresik, nem találják, majd szólnak Józsinak, hogy nézze meg a nem tudom hol (valami szakzsargont használt).
    Józsi elmegy, majd kijön kb 5 db C6-os meg egy A4-es méretű borítékkal és mondja, hogy nála ezek vannak, de egyik sem az én nevemre szól.
    Ekkor odajött az a hölgy aki a sorszámosztónál közölte velem, hogy mi a helyzet, akiről kiderült, hogy a hivatal vezetője.
    Próbált segíteni, telefonálgatott fel, le, hátra... Nem találják.
    Józsi újabb instrukciót kapott, de hiába, így a vezető hátra ment és láss csodát, jön vissza, kezében a csomagommal.
    Azt mondja: Hát ez csomag! (erre már nem tudtam mit mondani, mivel kb mindkét helyen kb 3x mondtam el a méretét)
    A pultos hölgy közli, hogy nem tudja kiadni a gépből mert levélként van rögzítve és már a visszáruk között volt, tehát le van zárva! Józsi közli, hogy ez már ma visszament volna külföldre (kínába).
    Kiderült, hogy az irányítószámot elírta a kis kínai és 1118 helyett 1143 került rá, valamint a Rétköz utca ugye az angol miatt Retkoz utca volt, ezért a címet nem tudták azonosítani.
    Itt elpattant az agyi artériám és a hivatalvezetőhöz fordulva, felemelt hangon, hogy az egész posta hallja, feltettem a kérdést.
    Kezétcsókolom, egyetlen dolgot tessék nekem megmondani: Az hogy az irányítószám valóban nem stimmel ez igaz, mert nincs Retkoz utca 5. a XIV. kerületben, de ott van a rohadt telefonszámom, amin ha felhívnak akkor segítek átirányítani a helyes kézbesítési helyre, de legalább közölhetnék, ha ma nem megyek érte, akkor ezt visszaküldik kínába. Ezt ilyenkor miért nem teszik meg?
    Mert értesítés hiányában magamtól nem tudom kitalálni, hogy itt van a csomag és átvehető.
    Erre az volt a válasz, hogy panaszt tehetek.

    Mondtam, nem panaszt szeretnék tenni, mert az a cél, hogy megkapjam a csomagom, de szeretném megérteni, hogy miért nem hívtak fel, amikor ott egy név és egy telefonszám!? Válasz: Nagyon sajnálom.
    Szóval közel 40 perc keresgélés után sikerült megkapnom a csomagom úgy, hogy az szinte mindenki azt kereste és ha nem megyek nézem a trackinget, hogy ott van a postán, akkor másnap már útban van visszafelé Shenzenbe.

    Bocs mindenkitől, hogy ilyen hosszúra sikerült, de úgy éreztem ezt le kell írnom, mert ez szörnyűbb mint amit eddig gondoltam a Magyar királyi Postáról!
    És egyben javaslom nektek is, figyeljétek a trackinget, nehogy hasonlóképp járjon a csomagotok!

    Mellesleg a vámon azt hiszem a következők miatt csúszhatott át egy 260$-os, 10.1 colos tablet:
    Egyszerű szürke zacsiba, lapos csomag (olyan nagyobb levélalakú, kb 3cm magas), Photo Frame tartalommegjelöléssel, 25$ értékben és Gift-ként feladva.
    Legalább ennyi örömöm volt 22 nap várakozás után, illetve, hogy épségben megérkezett.

    [ Szerkesztve ]

    Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos!

Új hozzászólás Aktív témák