Új hozzászólás Aktív témák

  • maj-viktor

    őstag

    válasz RVR400 #74814 üzenetére

    Naja... hát itt a legjobb példa most a "feltöltő kártyás SIM kártyákkal", hogy a 2-3 ember nevére fejenként több tízezer telószám van aktíválva... mindezt úgy, hogy ugyebár a Telekom, ha veszel egy ilyen SIM kártyát, akkor csak akkor lesz véglegesen aktív, ha beregisztrálják telefonon, az adataidat megadva... és postán a kódot visszaigazolod! És 1-1 ember nevén 10-10e DB SIM kárty van, mindezt ugyebár úgy, hogy a Telekom, amikor bemondod az adataidat ellenőrzik a hitelességét az állami rendszerrel összekötve... de az már kicsit sem feltűnő vagy héló ezt lekéne jelenteni, hogy 1ember nevén több mint 10db sim kártyát aktíváltak... 2-3dbnál több egy ember nevén nem túl életszerű...

    [link1]
    [link2]
    [link3]

    Kb. mint a valutaváltásnál is bizonyos összeg felett lejelentési kötelezettsége van az adott helynek az NAV-állam felé a váltó adatairól... de ja tudtommal a bankok sincsenek így "összekötve" az állami rendszerrel, hogy hé te most ez egy lopott személyi vagy akármi!

    Bankszámla nyitáskor elkérik megnézik beírják esetleg lefénymásolják - ellenőrzik hogy adott szmély fényképe van rajta, azt kész! azt ha esetleg feljelentik a számlatulajdonosát akkor a rendőrség kikérheti... de ha alapból hamis vagy lopott volt, akkor sokat nem érnek vele

    (#74808) luck66
    Így szokott ez lenni... nekem is kb. csak pont ezaz egy kicsit fontosabb lenne, hát de így jártam... pedig bekalkuláltam az 1hónapot, úgy szoktam általában...

    (#74812) asturel
    Naja... csak óvatosan, asszem pont mostanában módosították, hogy már e-cigit is csak Nemzeti dohányboltból szabad... még talán így az 1-1 magánrendelésekkel is lehet gond, ha "megfogják" - jövedéki termék!? (raktak már "cigiadót" a ecigire vagy a lötyikre vagy mifene... nem cigizem, csak próbálok amúgy képbe lenni a behozatali dolgokkal és futólag rémlik, hogy olvastam valamit) - hogy e-cigi shopok is kénytelenek voltak szlovák cégbe vinni a cuccukat áru - székhely, mindent az új szabályozás miatt

    (#74813) Blackhole13
    Igen, erre gondoltam, amikor "új volt", akkor végigolvastam hogy mi is ez meg hogy ... és hogy olcsóbb lehet így devizát küldeni, mint paypal-al... csak sosem kellett használnom... de amúgy a regisztrációt mondom, hogy neked milyen adatokat kellett megadnod!? bankkártya adatok vagy akármi akkor... ott meg ja akkor egyszer a faszinak is kellet bankba menni és "hitelesítettnie magát ott"!

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

Új hozzászólás Aktív témák