Új hozzászólás Aktív témák

  • maj-viktor

    őstag

    válasz ZiD #56773 üzenetére

    Ha már SMS-t kaptál... ott már nincs remény... hidd el a "jöttment 1-10$-os csomagokra nem pazarolnak sms-t", csak ami már biztos bevételt hoz... így ez már tuti áfázva/vámolva!!

    Mondjuk nekem ez az SMS rendszer is új... pedig egy ~10 csomagomat vámoltál már az elmúlt bő 2év alatt... de az értékesebbeket/sürgősöket ~50-100$ felett inkább DHL-el kérem és ott meg tudjuk, hogy minden gyors és küldik digitálisan a cumókat (vámos papírok, bizonylatok), és pikk-pakk elintézik... persze borsos áron is... főleg, hogy már kezelési ktsg-et is kérnek.. +3E

    (#56775) Lizardman
    Köszi, nekem hasznos volt... bár sosem akartam így rendelni.. de majd ha kell / másnak kell segítség tapasztalat, ezt a hsz-t tudjuk linkelni...

    (#56777) zsiz
    99% túlzó... max DHL-nél nem... mert ott tényleg így van!
    De sima "free shippinges" posta esetén mondjuk azért egy 75-80%-ot lehet mondani! (saját tapasztalat is, hogy áfaérték feletti csomagok esetén 4-1 max. ami nincs áfázva/vámolva) - mondjuk ebből én nem vagyok a legjobb mérce... mert nagyon max. havonta - 2 havonta rendelek "értékesebb csomagot" Kínából...
    Így aki a vám macera, izgulás miatt van oda, annak is ajánlom ezt, hogy EU-n belülről vegye az "értékesebb" dolgokat, és úgy már valamelyik országban meg lett vámolva (elvileg meg lett vizetve a vám/áfa)... persze drágább mint Kínából... de legtöbbször olcsóbb mint az itthoni ár! (pláne, hogy ezeket a termékeket általában itthon nem is forgalmazzák)

    És talán úgy korrektebb egy ilyen kérdésre válaszolni... (ami amúgy miért is lenne kérdés!? :D törvényileg 22€ felett fizetni kell, persze a gyakorlat aki rendel, tudja, hogy más)
    ...hogy szigorúbbak az ellenőrzések, mint mondjuk 1-2-3éve... így több csomag is jön... de több is akad fenn a rostán! Így 22€ felett mindenképpen kalkulálj a +27%-al!

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

Új hozzászólás Aktív témák