Új hozzászólás Aktív témák

  • maj-viktor

    őstag

    válasz hevizms #31755 üzenetére

    Eddigi rekordom 68nap
    (melyből a feladástól számítva 61nap telt el a kézbeskapásig)
    Ergó, attól hogy valami a világ másik feléről nem terem itt pikk-pakk, nem jelenti rögtön azt, hogy elveszett / ellopták...

    (#31762) Dominó85
    Szóval az egész SE post és rendszer valami kínai csomagküldőmaffia része, és bármikor azt írok bele, amit akarok!? Hmmm...

    Ettől függetlenül én ha tehetem kerülöm az SE feladást az eladóknál

    (dispute-ot sosem zárunk, míg nem jutunk egyezségre vagy nem fogjuk kezünkben fizikailag a csomagot)

    (#31765) aytukabozs
    Jelenállás szerint nekem sincs teljesen igazam, meg neki sincs...
    (directlink-en pl. custom-on átesett, így én csak azután kommentálnék ezügybe, ha véget ér a tracking)

    Szóval konkrétan azért nincs itt semmi kommentálva, mert én még továbbra sem vonok le messzemenő következtetést egy olyan csomagról, ami úton van és folyamatosan frissül a trackingje
    (ergó nem lopták el / nem veszett el)
    Kína estén akár 1-2hó is lehet a szállítás

    (#31774) kmarci25
    Gondolom te a CN22 CN23-as papírra gondolsz, de az 1 példányos és az a csomagra kerül... Te max. az ajánlott szelvényt birtoklod, ilyen kiküldés esetén!

    (#31790) vadkörte
    1-5munkanap között, ha minden OK, ha vámolják, akkor több is
    Viszont "Postai vámkezelés alatt" státusz esetén már biztos fizetős a dolog, így elébe tudsz menni a dolognak, ha e-mailbe küldöd az infókat és nem vársz még az ajánlott levélre mely 1-4munkanap múlva kapsz meg!

    (#31792) Dominó85
    vám/áfamentes 22 - 45 - 150€-os határok vannak, így vámmentesen lehet max a 30E-s érték, de az "csak" 2,5%, szóval azzal sokra nem mész
    (mellékesen sok műszaki cikk, pl. számítástechnikaiak 0%-os vámosok)

    (#31799) Dominó85
    ÁFÁ-t max 22€ - 6,5E Ft / 45€ - 13E Ft (GIFT) alatt tudnáknak, nem 30E Ft

    (#31808) Kacsanova
    Cserekészülék esetén lett volna esély, hogy a második cseremobil így áfamentes marad, így viszont ez bukótörténet
    (persze lehet próbálkozni a NAV-nál, de kötve hiszem, hogy meghatódnának tőle)

    (#31810) szili.tamas1
    Ahogy ezt is 1000x leírtam, hogy a posta.hu nem fogja látni...
    (elsősorba csak egy bizonyos elosztóközpont után, illetve a belföldi mozgást látja a publikus posta.hu tracking)

    (#31815) szili.tamas1
    Végre valaki aki érti és átlátja ezt a "kusza rendszert", ami más szemébe manipulált TN

    (#31817) sug3r
    Utolsó dátumfrissítés alapján elveszhetett vagy nagyon elkallódhatott... többi tracking oldal mit lát!? (17track.net - trackitonline.ru - posta.hu)?
    ali-n hány napot "garantált az eladó"? Gondolom 60? Így a 60 előtt nyiss dispute-ot... 55körül már simán érhet (de lehet, hogy a rendszer nem engedi... ha jól emlékszem olyan indokkal, hogy még úton van, csak 58-59.nap körül engedett nekem)

    (#31828) sirkope
    RX581519525DE - legfrissebb infó: 2014.04.16 13:51 - Célországba megérkezett
    DE post, ez nem DHL, így van esély a vámmentességre (már ha határon felüli)

    (#31835) Crytek
    Mi a kérdés!? Be kell ikszelni az indokot!
    (google fordító segít, csak 1-2 szavakat kell lefordítani)
    Ahogy leírtad, az alapján a "Internally damaged"

    (#31848) Dominó85
    No feedback score - os eladót tök felesleges nézni...
    Az a valós ár helyett féláron is odaadna bármit, meg free DHL-el

    (#31855) janaman01
    Az komoly, bár nekem is hasonló jókat futottak a mostani CN-eseim...
    (lehet olyan sokan rendelnek már magyarba, hogy megéri gyakrabban küldeni gépeket! :D)

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

Új hozzászólás Aktív témák