Új hozzászólás Aktív témák

  • Akula

    őstag

    válasz bajnokpityu #382 üzenetére

    igen, az ott tényleg csak a prémium futásérzet miatt kell. de valóban, egy-két prémium benzines is megkapja.

    Amúgy a francia vs. angol dolgon vitáznék, mert nem maga a nép a kulcs a dologban, hanem a termék. A Yarisok fele-fele francia és japán, mégsincs velük semmi baj, mert japán konstrukció, de franciák gyártják japán eljárások szerint. ha viszont egy konstrukció és gyártási folyamat is francia, akkor ájjájjjjáj. És ez sok-sok ember nagyon hosszú évek alatti tapasztalata. Mondjuk ha választanom kéne egy astra és egy megane között, akkor az utóbbit választanám, mert az a kevésbé tönkremenős. És ez is csak tapasztalat.

    De, hogy ildomosan a K-H topichoz is szóljak:
    Kia Rio 1.25 (2015) téli fogyasztás téma. Három telem volt eddig. Munkába járok mindig ugyanazon az útvonalon az év majdnem minden napján. A nyári fogyasztásom a vezetési stílusomhoz igazodik 4.9 és 5.8 között van. OK. A téli eddig 5.5 és 6.5 között volt. Ezen a télen sorozatban 7 fölött vagyok, 6.9-7.6 és ez nemcsak a fedélzeti műszer, hanem a valós tankolt mennyiség alapján is így van. Mi változhatott? Hidegebb van idén és több a szivató? Vagy a benzin más minőségű? Arra nem is merek gondolni, hogy valami baja van a motornak. Szervizes azt mondta, hogy nagyon rendben van ez így és jó az emisszió is és a lambda szonda adatok. Keréknyomásra figyelek, plusz kilókat nem cipelek, bár én felszedtem egy kicsit, de ez még viccnek is rossz.

    [ Szerkesztve ]

    "Akula Sub, ready for the deep!"

Új hozzászólás Aktív témák