Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Phülöp

    addikt

    válasz Polllen #4440 üzenetére

    A korral előrehaladva egyre több könyvet vagyok kénytelen parkolópályára állítani. Erősődik bennem az érzés, hogy bármennyire is szeretek olvasni (gyerekkoromtól fogva a kedvenc időtöltésem), csak azokat a könyveket érdemes elolvasnom, amik ténylegesen adnak valamit - olvasási élményt, gondolkodnivalót vagy csak kellemes időtöltést, mindegy. Pár éve még én is elmondhattam magamról, hogy egyetlen könyv van az életemben, amit nem tudtam elolvasni (Maxim Gorkij: Az anya), mostanra ez a szám erősen megnőtt.
    Az utolsó 3 könyvem aránya siralmas: háromból kettőt félrelöktem. :(
    Néhány napja belekezdtem Fredrik Backman: A nagymamám azt üzeni, bocs című könyvébe, valahol az első negyed végén hagytam abba. Következett Arkagyij és Borisz Sztrugackij: Újonc ​a világűrben című könyve, aminek már az első néhány oldala sokkal többet adott, mint az előző történet. Nem szeretem a moralizálást, de ebben a könyvben ez mégse zavart. Utána jött King és a Hosszú menetelés, amit fentebb már írtam. Utóbbinál valószínűleg az volt a fordulat oka, hogy a történetet végigkísérő szenvedéshez hozzászokik az olvasó. Ami a könyv elején még érdekes (szomorú, meghökkentő, hidegrázós, stb.) az a vége felé már csak töltelék a tőrténések sorában. Ráadásul a leegyszerűsített mondatszerkezetek gyakori használata irritál, és ezek a könyv vége felé vagy megszaporodtak, vagy csak én vettem jobban észre őket, mindenesetre kellemetlen érzéseket keltettek bennem, erősen rontották az olvasási élményt. A vége felé már tényleg csak arra vágytam, hogy érjek a végére, és mehessen a könyv a "Done" mappába, én meg kezdhessek valami másba. Végül feladtam ezt is.
    Amit kaptam a Hosszú meneteléstől: a folyamatos, hosszan tartó szenvedés leírásának és érzékeltetésének nagy mestere King, nemcsak a fizikai de a lelki oldalnak egyaránt - de ez ugye a Bilincsben című könyvéből már kiderült.

    [ Szerkesztve ]

    A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

  • #81556480

    törölt tag

    válasz Polllen #4447 üzenetére

    ja, rokonnak kéne, nem kemény fedeles , és angol változat. jól ráállítottak a keresésre.
    Amazon el is küldi hozzánk nem horror áron ?

Új hozzászólás Aktív témák