Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gbors

    nagyúr

    válasz Valty #4587 üzenetére

    Nem tudom, így 6 év elmúltával aktuális-e még a Lars Kepler-kérdés :D , de miután idén olvastam pár könyvet a szerzőtől (ill. szerzőpárostól), írok róluk pár sort.

    Számomra kicsit rosszul indult a Joona Linna-sorozat első regénye (A hipnotizőr), mert erősen tőmondatos stílust használ, ami nekem alapból nem tetszik. Ezzel együtt érdekesen vezette fel az alapszituációt, ezért mentem vele tovább, és végső soron érdemes volt. Az jellegzetes elsőkönyves (kisebb) bukdácsolások mellett megjelentek benne a szerző(páros) bontakozó erősségei is - a remekül összerakott és bemutatott karakterek, ill. a nagyon érzékletesen és átélhetően megrajzolt szituációk. A konkrét bűnügyi szál rendben volt, kicsit talán túl volt tekerve, de nem vészesen, és a kezdeti "mostakkormiaf***omvan" útkeresés után (ez pozitívum!) elég jól sikerült ellentmondás-mentesíteni is. Szóval ígéretes első könyv.
    A második könyv (A Paganini-szerződés) ezt a vonalat vitte tovább, kb. minden téren javult, a kezdő szerzőkre jellemző hibák nagy része eltűnt, és összességében élvezetesebb volt, mint az egyébként szintén jó első. Csak ez a rohadt tőmondatos csapkodás ne lenne :DDD
    És akkor az utoljára (és lehet, hogy utolsónak) olvasott Tűz tanúja. Ennek a könyvnek észrevehetően magasabb a kedveltsége pl. a molyon, engem viszont kiakasztott. Annyira rámentek a szerzők a pattogásra és az akcióra, hogy az 20 oldal után már fárasztó volt és unalmas, eközben az első két könyv fő erősségei ezt jelentősen megszenvedték, sokkal fércesebbnek hat az egész. A valósághoz való viszony is sokkal vékonyabb jégen táncol, néhány nagy és jópár kicsi dolognál kell az olvasónak a "na jó, egye fene, elhiszem, hogy ez így is lehetett" mantrához folyamodni. Extraként beleraktak egy láthatóan több könyvön átnyúlni tervezett elemet, ami botrányosan rossz, és az egész könyv a legócskább típusú sorozatos cliffhangerrel zárul. Asszem a folytatásokat hagyom is a fenébe :(

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

Új hozzászólás Aktív témák