Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • abridabri

    veterán

    válasz XTaki #17509 üzenetére

    Leginkább azon múlik,hogy mekkora teljesítményű-fogyasztású komponenseket tervezel. Egy 120Wos CPUt pl hangtalanul lehűt egy nagy léghűtő is ( Dark Rock Pro4 / Noctua D15 /Fuma2 /Assasin3 / stb). A VGA a neccesebb : ami tényleg halk 250W felett az jelenleg csak egy van : Asus-Noctua edition (3070 - 3080Ö

  • abutykoss

    csendes tag

    válasz XTaki #17511 üzenetére

    VGA téren a toptier kártyák nagyon csendesen működnek, nekem egy MSI Suprim X 3070-em van, ami full load alatt is 30-35%-os fordulattal(1000-1100 rpm) tartja magát 60 fok körül, hála a méretének és a fém backplatenek.

    Ha nem számít a ház mérete, akkor ajánlott nagyobbat választani, a jobb airflow miatt.

    [ Szerkesztve ]

  • abridabri

    veterán

    válasz XTaki #17511 üzenetére

    Ha munkára kell a gép én nem vizeznék, ott a megbízhatóság / rendelkezésre állás a legfontosabb gondolom . Nincs idő /pénzbe kerül megvárni egy új AIO-t ha megdöglik a pumpa benne x idő után. Épített víz meg ami jó is és megbízható (2 pumpa eleve a redundancia miatt) 2radival 2 blokkal legalább 250k ,így már csak 750k maradna a gépre. Amiből a vízbarát gépház is sokat elvinne ( Meshify 2 XL 90k/ Corsair 7000D airflow 100+k stb)
    Én maradnék légen mondjuk egy ilyen kombóval :
    -Be Quiet 500DX ház (40k) + még egy 140es venti a gyári 3 mellé
    -nagy léghűtő (30-40k)
    -óriáshűtős VGA (és egy kis undervolt a kártyának )
    így maradna a legtöbb pénzed a lehető legjobb CPU/ VGA /RAM kombóra

    [ Szerkesztve ]

  • #48613632

    törölt tag

    válasz XTaki #17522 üzenetére

    Jelenleg kompakt víz van a gépemben. Fogalmam sincs, hogy ez hangos e, vagy halk a többi tipus függvényében. Egy Corsair Elite Capellix 240-es AIO. UK-ban élek, egy árnyas vidéki házban, nagy fával az ablak előtt. Légkondi ugyan nincs, de nem is igen kell.
    Nos, a gép, ha akarom halk, ha akarom zajos.

    Én minden ventit, ide értve az AIO 2db ventiét, és a házban gyárilag benne lévő 3-at. Valamint az utólag hátra szerelt 1db-ot, és a pumpát is, a beállításokban halk (quiet) módba tettem.
    Nem mondanám, hogy hangtalan, de enyhe surrogáson kívül nem hallatszik ki. Meg amúgy is, szinte mindig fejhallgató van rajtam.
    Ha felteszem a hűtést max-ra, akkor néhány fokot tudok még hűteni a rendszeren, viszont a gépem olyan, mintha fel akarna szállni.

    Szerintem, ha légkondid van, el fogja bírni a quiet módot a Tied is. Hangtalan nem lesz, de egy jó fejhallgató, kellemes zene el tudja nyomni a surrogást, ha idegesít. Ez munka közben egyébként kevésbé valószínű, bár nem tudom, milyen szoftvereket használsz. Játék közben szinte biztos, hogy elkerülhetetlen, de annak meg úgyis van hangja.

    Tehát, így konklúzióként, a végére, ennek a hangtalanságnak eszerintem akkor van jelentősége, ha ugyanazon helységben mások is tartózkodnak, esetleg hálóról van szó, még jobban esetleg TV nézős, filmezős gépről.
    Ha van egy külön szobád, mint nekem is például, és nem zavarok ezzel másokat, akkor olymindegy, hiszen a gépelésem (meg néha a hisztim, amit leverek játék közben mondjuk ;]) amúgy is hangosabb.

    szerk:
    A procira direkt módon valóban jobb választás lehet a lég, hiszen ugynazon pénzért lényegesen hatékonyabb, mint a víz, avagy a hasonlóképp hatékony víz drágább.
    Viszont, a hatékony légnek kell egy jó nagy hűtőborda, ami helyet foglal a házban, elállja a légáram útját a többi komponens hűtéséhez.
    Mindkettőnek megvan az előnye, meg a hátránya. Én mégis inkább a kompakt AIO-t javasolnám, noha amit a boltban mondtak, az tulajdonképpen igaz.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák