Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cimp

    senior tag

    Sziasztok!

    Vettem egy optoma hd26 -típusú projectort. Veszkődök vele egy ideje a 3d-s filmekkel, aztán oda jutottam, hogy ez egy külön "szakma". Szóval vannak az mkv-k horizontálisan és vertikálisan felezve (ezeken kívül pont most csinálta olyan mkv-t ami horizontálisan is és vertikálisan is full hd-s képeket tartalmaz de ez még rosszabb volt mint a többi), meg van a BR full hd -s 3d, ami külön kategória mert a szabvány licencelt és a kodi (free) ne is kezeli. Csak ha fizetős, pl. kodi media player, VAGY pl. openelc RPI. Na mondom akkor semmi gond, mert RPI -re felraktam az openelec-et, meg a megvásárolt hw codec license kódokat megadtam, de a BR 3d -k nem igazán akarnak menni. Cikkek között volt olyan amiben írták, hogy itt már a hdmi kábel sem olyan ... Az egyik szakmám elektroműszerész és el is hiszek én sok mindent, de azért ezek az a dolgok nem egy egyméteres kábelen szoktak kijönni! Mármint, hogy ne jönnek ki rajta.

    Kodi-val (linux vagy RPI) valahogy le lehet ezeket játszani?

    Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

  • cimp

    senior tag

    válasz DoItYourself #7700 üzenetére

    Köszi.
    Csak éppen médialejátszóval el vagyok látva mert van popcorn, aztán meg dune, ... pont azért htpc-zek egy ideje, hogy szabadabbnak érezzem magam mint ahogy a gyártók engednék. A "dune hd base 3d" elvileg tudja, de inkább nem vennék mégegyet. Kodi-val valahogy megoldható hogy nem felezett anyagot játsszon le, mert mkv-t mint írtam meg lehet csinálni úgy, hogy teljes full hd legyen, csak éppen a megjelenítő értelmezi rosszul a dolgokat, és egy full hd-s sbs videó egy vékony csíkként jelenik meg. Na a lényeg, hogy van-e mód a full hd-s 3d -re kodi-s környezetben?

    Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

Új hozzászólás Aktív témák