Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nono0000

    tag

    válasz huliganboy #3882 üzenetére

    Nálam alapesetben három kodi működik és egy nas szolgálja ki őket. Közös az adattár a nas-on.
    A gondom mindig az volt, hogy ha az egyik gépen frissítettem a médiatárat, mert bekerült egy új film, akkor a másik kettőn is le kellett frissítenem, hogy aktuális legyen. Na pont erre való az sql.
    Az sql a nas-on fut (MySQL, a nas pedig egy Zyxel NSA320S típus, jó kis jószág) ahol van egy adatbázis amit a kodi-k használnak. Ha az egyik gépen frissítem a médiatárat, akkor az automatikusan frissül a másik kettőn is.
    Erről bővebben ITT olvashattok.
    Nagyon egyszerű beállítani, csak kell hozzá egy nas példának okáért.
    Tehát a film átkerült a nas-ra nem tudom hogyan történt, de ami a legjobban meglepett, hogy a nas-on külön tárolom az sd és hd anyagokat (külön könyvtárban) és a letöltött hd film a hd mappába került bele. Érthetetlen. De örülök neki, mint majom a fa..ának. :DDD

    Csak akkor kérdezz, ha tudom is rá a választ!

  • KIZS

    aktív tag

    válasz huliganboy #3882 üzenetére

    Lejátszás előtt törli a könyvtárat, tehát ha valaki több Kodi-t használ és ezeknek közös tmp könyvtárat adott meg, akkor mind le tudja játszani ugyanazt a filmet egészen addig amíg valamelyikkel le nem tölt egy újabbat.

    Lassan jön az új verzió:
    - Kivezettem az ideiglenes könyvtár törlését a beállításokba, tehát ha nem akarod, akkor nem törli ki sose. De ekkor pillanatok alatt borzalmas méretű szeméthalmaz gyűlik fel ott.
    - Valamint bevezettem a Transmission kezelés kezdetleges változatát. Ez azt jelenti, hogy ha megadod a Transmission RPC url-jét (és név/felhasználót mellé), akkor a lejátszással párhuzamosan átküldi a fájlt a Transmission-nek is. Tehát egy ideig párhuzamosan fogod letölteni ugyanazt a fájt! Természetesen oda lehet adni a letöltőnek pauzálva is, és majd később elindítod kézzel.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák