Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • brazos

    senior tag

    válasz ORCA58 #21886 üzenetére

    A W10 alatti működésről nem tudok nyilatkozni, mert nem használok W10-et a gépen.
    Linux alatt volt már ilyen dadogós dolog, ez egyrészt a nem egyenletes netsebességre vezethető vissza, sajnos van olyan nálam, hogy ingadozik a net sebességem, nem konstans, állandó, hanem a max és min sebességek között ingadozik. Van a linuxon kinn a desktopon egy witget, azon jól lekövethető grafikusan a sebesség le/beszakadása. Ezen segít valamennyire, kompenzálja a dolgot, ha a Kodi-ban a cashe méretet megnövelem, ilyenkor a dadogós hiba kevesebbszer jön elő, de a netsebességem drasztikus ingadozásakor azért meg-megakad a filmlejátszás, ha meg visszajön a normális -egyenletes- netsebesség, megtelik a cashe is, újra normális lesz a lejátszás is.
    Néha úgy is megjavul a dolog, ha a filmlejátszáskor a film helyzetét mutató sávon kézzel(egérrel) kicsit visszatekerem a pozíciójelzőt, ilyenkor kényszerítve a lejátszót egy pár kockával előbbi helyzetre állásra, és innen már sokszor dadogás nélkül tudja folytatni a filmlejátszást a Kodi.
    Ez a netsebesség változás nem teljesen a szolgáltató sara, hanem inkább -én úgy vettem észre- az egyes filmszerverekre vezethető vissza, még jó, hogy a filmeknél van több is belőlük az adott filmhez a feljövő listában, lehet kísérletezni.
    Nálam akkor kellett, hogy kilőjem a Kodi-t, ha olyan filmmel kerültem kapcsolatba, ahol bár felhozott egy jópár választási lehetőséget a szerverlista, de ezek közül egy sem volt elérhető, ilyenkor megy a folyamatos körözés, és végső esetben csak a Kodi kilövése segít.

Új hozzászólás Aktív témák