Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rogio

    csendes tag

    Sziasztok!

    Tegnap akadt meg ezen a szemem: Kugoo S2 pre-prder

    Amiben más:
    - lyukacsos kerék a tömör helyett
    - 7,5Ah-s aksik
    - lámpák a fellépő alján és a kormány végén (vagy valami piros izé)

  • Rogio

    csendes tag

    válasz czappa #6059 üzenetére

    Szia!

    Nem feltétlenül tanácsot adnék, inkább csak a tapasztalataimat írom le. Én napi szinten egy Oxelo Town 7 XL-t használok pár extrával (gyerek fellépő, gyerek kormányrúd), ami azért megdobja picit a súlyát, és jelentősen csökkenti a konfor érzetet. Viszont nagyon nem mindegy, hogy 20 séta perc a bölcsibe + még 10 munkahelyre, meg ugyanez vissza, vagy 7 + 5 perc munkahelyre.

    A súlyom, és a megtett táv kb ugyanennyi, csak van benne egy megszakítás. Az út elég vegyes, van benne jó minőségű aszfalt, térkő, rázós/puklis járda, emelkedő/lejtő, szóval minden. Eddig próbáltam egy sima Town 5-öt (asszem, kölcsönbe kaptam pár napra szomszéd kölyöktől, mielött vettem volna bármit is), az borzalmas volt a térkövön és az olvadt járdán (pici puklik vannak a járdán egy háztömbön keresztül), a második napon azt mondtam, hogy nem akarom szétcseszni a térdem, kell valami rugózás. A következő egy Toldysport Flexpro volt, amin volt rugózás de minek (Párom ezt használja, neki jó. :) ). Végül a Town 7 XL maradt, ami kicsit komfortosabb, de csütörtök-péntekre már érzem a térdemen, hogy kell neki a két nap pihi. Jófogáson szinte mindig van, nem kell érte Decathlonba sorbanállni.

    Van első-hátsó rugózás a Town 7 XL-elne, az első az inkább csak dísz, a súlyom nagyobb része hátra terhelődik a gyerek fellépő miatt, és a járda repedéseket/padkákat is könnyebb venni, ha hátul van a súlypont. Lehet megszokás kérdése a dolog, de én sokkal biztonságosabbnak érzem, ha az elejét föl tudom picit kapni egy bukkanónál. Szóval a Worker-es rollert kizárnám, ami előnye van egy Auchan/Lidl/Aldi rollerhez képest az pont a nullához közelít. Oké, hogy nagy első kerék, meg első lengéscsillapító (ami nem sokat ér, ha a súlypont hátul van), de az a +3 centi átmérő nem sokat számít a magyar utakon. Ha csak a kettő közül kéne választani, én a levegősre szavaznék, bár olyat sosem próbáltam még. Egyrészt bicikliről nehezebb észrevenni a tüskét/szilánkot, stb, viszont rolleren sokkal jobban magam elé nézek, mikor jön bukkanó, vagy repedés. Szerintem a defekt veszélye igen minimális. Másrészt 2,5 kilométer az kb 12-15 perc rollerral, mindegy milyet veszel. Ez pont az a táv, ami még kényelmes napi guruláshoz, és egy piros lámpán több időt vesztesz, mint magán a kerék súrlódási ellenállásán.

    Komfort szempontjából a sima, és a dupla rugós roller közt is van különbség térkövön/macskakövön (bár a rugóson sem kellemes végigmenni rajta), de én leginkább a járda repedésein (ahol hirtelen nagyot ütne), vagy a pici kavicsos/puklis járdán (ahol folyamatosan ráz) éreztem az előnyét. A térdeim nagyon meghálálták! Tömlős gumit pedig még nem próbáltam, de szerintem az még jobb lenne.

    Az Insportline-tól vettem már pár dolgot (közel van a munkahelyemhez, ha kell sport cucc, oda megyek), szerintem van olyan jó, mint egy Decathlon, elég régóta itt van Magyarországon, szóval miattuk nem aggódnék. Visszavinnem még sosem kellett semmit, szóval a garancia kezelésről nem tudok nyilatkozni.

    Végül még valami, amikor tavaly tavasszal kerestem rollert (gyerek-transzportáláshoz), megakadt a szemem egy fal lapú rolleren. Régebben longboard-oztam, és nagyon jól tudják ezek a lapok csillapítani a rázkódást, szerintem komfort szempontjából még jobb is lehet, mint a levegős kerék. 5 perce googlizom, hogy hol láthattam, vagy mi volt a neve, de sajnos nem találom. Ha összefutsz egy ilyennel, érdemes elgondolkozni rajta. Én végül azért nem azt vettem magamnak, mert gyerekkel együtt használom, és kellettek a tuning kiegészítők...

Új hozzászólás Aktív témák