Új hozzászólás Aktív témák

  • KidT

    csendes tag

    Sziasztok!

    Mini sztereó erősítőt keresek, ami meghajt két, álmennyezetbe épített hangszórót. Az erősítőt szintén az álmennyezet felett bújna meg.
    A konkrét feladat egy TV hangjának kierősítése a multi room hangrendszer hangszóróira. A két hangszóró alapjáraton a multi room-ról kapja a vezérlést, de egy automatikus bemenetválasztó (Russound AB-3.2) a TV hangját kapcsolja a hangszórókra amennyiben azon a 2x2 éren megjelenik a jel.
    A probléma ott van, hogy a TV fejhallgató jelét fel kéne erősítenem a hangszórók által igényelt jelszintre nagyobb anyagi ráfordítás nélkül.
    Tudtok bárkit, bármilyen céget ajánlani akinek erre van vállalható megoldása? Nyilván a google-s körökön már túl vagyok.

  • gyuszuSS

    újonc

    válasz KidT #1 üzenetére

    Sziasztok!

    Mini sztereó erősítőt keresek, ami meghajt két, álmennyezetbe épített hangszórót. Az erősítőt szintén az álmennyezet felett bújna meg.
    A konkrét feladat egy TV hangjának kierősítése a multi room hangrendszer hangszóróira. A két hangszóró alapjáraton a multi room-ról kapja a vezérlést, de egy automatikus bemenetválasztó (Russound AB-3.2) a TV hangját kapcsolja a hangszórókra amennyiben azon a 2x2 éren megjelenik a jel.
    A probléma ott van, hogy a TV fejhallgató jelét fel kéne erősítenem a hangszórók által igényelt jelszintre nagyobb anyagi ráfordítás nélkül.
    Tudtok bárkit, bármilyen céget ajánlani akinek erre van vállalható megoldása? Nyilván a google-s körökön már túl vagyok.

    Szerintem inkább a bementi jelforrás oldaláról kellene megfogni a problémát.
    Hiszen a multi room.ban már benne van az erősítő, az hajtja meg a hangszórókat.
    És miként működne az általad elképzelt megoldás?
    Ki,mi kapcsolná át az új erősítőre a hangszórókat a multi room kimenetéről?
    Egy normál erősítő -aminek van rec/play ,be ill.kimenete - egyszerűen megoldja a ezt a problémádat.
    Egyébként sem elegáns megoldás a tv fejhallgató kimenetéről jelet levenni egy erősítőbe.

    [ Szerkesztve ]

  • KidT

    csendes tag

    válasz gyuszuSS #2 üzenetére

    Multiroom oldalról ez lényegtelen.
    A TV-n van hála az égnek van variable output, azt fogjuk használni. Az átkapcsolás megoldott a hangszóró jelszinten, tehát erősített jelet kapcsolok automatikusan.
    (The Russound AB-3.2 Automatic Speaker Selector is designed to provide automatic switching of two
    amplified audio sources to a single pair of speakers. The AB-3.2 will automatically switch from the
    main audio system (AMP A) to a local audio source (AMP B) when the local source is active.)

Új hozzászólás Aktív témák