Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rioter

    csendes tag

    Helló!

    Olvastam, hogy a Paperwhite 2 wifi képes, viszont én ezt nem szeretném használni, csak usb kábelen tölteni rá könyveket. Megoldható, hogy teljesen kikapcsoljam a wifijét? (nincs is wifi képes eszközöm, amiről rátölthetnék, és nem is szándékozom ilyet beszerezni, így ne sugározzon egészségügyi okból sem, és energiatakarékosságból sem.)
    A saját világítása segítségével teljes sötétségben is jól olvasható az eszköz, valamint nyári napsütésben is látható rendesen a szöveg?

  • rioter

    csendes tag

    válasz Degeczi #15727 üzenetére

    Köszi a választ és bár tényleg kényelmes lehet wifin rátölteni, bár én a most lecserélésre várónál is úgy használom, hogy jó, ha fél évente egyszer tolok rá könyvet egy halommal, ehhez még a wifi stick megvásárlása sem érné meg a gépbe.
    Viszont a kindle-nél nincs lapozógomb, ha jól látom, csak az érintőkijelzőn. Ez működhet akár kesztyűben is? Szoktam a busz megállóban is olvasni, és bár mikorra a váltást tervezem, már elmúlnak a nagy hidegek (kb február-márc.), de jövő télen kellemetlen lenne ha a lapozás miatt kellene kesztyű nélkül lenni.
    A mostanit amúgy azért akarom cserélni, mert egyrészt nem e-ink, ami elvileg a szemnek is jobban fárasztó, másrészt napsütésben használhatatlan.

  • rioter

    csendes tag

    Helló!

    Nem értek valamit a pw2 menüjében. A fényerő beállításoknál azt írja a maximális fényerőhöz, hogy azt erősen megvilágított szobához javasolja, a minimálist pedig sötéthez. Ez egy elírás lehet a firmware-ben?
    Láttam képernyővédő fóliát ehhez a típushoz is, és vennék is, de vajon hogy megy úgy a vezérlés, ha nem nyomásérzékeléssel irányítunk, nem pont "leszigeteli" az érintést? Valamint napsütéses időben nem a fólia teszi olvashatatlanná azzal, hogy csillog a fényben?

  • rioter

    csendes tag

    Tokot mindenképp szeretnék venni hozzá, csak még nem tudom, milyet volna érdemes. Valami olcsóbb darabban gondolkodom, nem túlzottan érdekel a kinézete és az anyaga, csak azt tartom fontosnak, hogy elég kemény típus legyen, mivel hátitáskában fogom hordani, és van, hogy eléggé tele kell pakolnom a táskát kemény műanyag dobozokkal, szóval nehogy az benyomja a kijelzőjét, valamint a tok sarka kilógjon, ha netán leesne sarkára, akkor a tok nyelje el az ütést (bár ilyen nem fordult még elő velem, de inkább előre gondolok rá).
    Háttérvilágításos olvasóval tapasztaltam, hogy erős napfénynél sokkal több fényerő kell rá, hogy olvasható legyen, de úgy gondoltam, hogy az e-ink-nél hasonló a megjelenés, mint a papír könyvnél, hogy sok fénynél csak még olvashatóbbá válik fény nélkül is. Egyébként, lámpafénynél próbáltam, és egész olvashatónak tűnt minimális fényerővel is, ellenben sötétben csak derengett valami, és közepes tájára kellett húznom, hogy olvasni tudjam, szóval úgy tűnik tényleg inkorrekt, amit kijelez a min/max fényerőnél.

Új hozzászólás Aktív témák