Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Degeczi

    nagyúr

    válasz kovisoft #21514 üzenetére

    Hát, ha számodra egyszerűen adódik a százalék ilyen értékekből, akkor nagyon ügyesen fejszámolsz... ez az, ami életszerűtlen. Fene se számolgat papírkönyv esetén sem (amiről alább szó volt) - ráadásul ott először odalapozva még meg is kell keresned az utolsó oldal sorszámát.
    Félreérted: nem azt állítottam, h egy oldalszámozásnál lenne precízebb érték a %, hanem a papírkönyvben oldalak vastagsága alapján durván saccolt pozícióhoz képest.
    Amúgy ha lenne bármi szerepe az oldalszámnak, még érthető lenne (pl. nem jegyezné meg a pozíciót az olvasóeszköz, és kézzel kellene visszatalálni), de így? Ránézek, és látom, h kb. a könyv harmadánál tartok, ennyi érdekel. Esetleg még az is hasznos infó számomra, h ha mondjuk 7 percet saccol a fejezetből hátralévő időnek, akkor azt még befejezem az ebédidő vége előtt (ez is egy előny a papírkönyvhöz képest, ott semmi hasonlóra nem volt mód). De azt nézegetni, hogyan lépeget egy számláló? Nem hiányzik.

  • cocka

    veterán

    válasz kovisoft #21514 üzenetére

    Ezenkívül plusz információt hordoz az, hogy hány lapozásnyira van még a könyv vége, a százalékból ez nem derül ki.

    Na ez az, ami nem igaz, mert egy ebook olvasón "lapozás" nem feltétlen jelent oldalszámváltozást is. Tényleg vannak olyan ebookok is, amin elérhető az oldalszám opció is, de ez csak egy referencia, ha mondjuk szeretnéd tudni, hogy az adott szövegrész a nyomtatott verzióban hanyadik oldalon van, egyébként sok értelme pont a reflowable szöveg miatt nincs.

    A location viszont azért a legpontosabb megoldás, mert az szóhoz igazodik.

    Kb. annyi értelme van az oldalszámok hiánya miatt felháborodni, mint hőzöngeni, hogy egy hosszú HTML szöveg miért nem tartalmaz oldalszámokat. :)

    Az oldalszámozás a nevéből adódóan egy fix oldalképhez tartozó referenciaszám, ami egy reflowable szöveg esetén értelmezhetetlen, mivel nincs oldal. A Kindle egy tetszőleges mennyiségű szöveget megjelenítő képernyőképe nem tekinthető oldalnak.

    ez is egy előny a papírkönyvhöz képest,

    Meg az is, hogy tudsz a szövegekben keresni. Nemcsak egy adott könyv szövegén belül, hanem több könyv szövegén belül egyszerre is.

    Mivel előttem van egy oldal, látom a terjedelmét

    Csak ami előtted van az nagyon ritka esetben pont egy oldalnyi szövegrész. Az oldalt mint fogalmat itt el lehet felejteni, a nyomtatásra szánt formátumoknak és a papírkönyveknek plusz egyéb kiadványoknak van oldala.

    ezért rögtön fogalmat alkothatok arról, hogy mennyi olvasnivaló van még hátra.

    Akkor te igen tehetséges vagy, ha egy bizonyos képernyőképen lévő szövegrészből százalékos kijelzés nélkül megmondod mennyi van még hátra a könyvből. Mert ismétlem, még ha ki is jelezné, hogy éppen hanyadik oldalon jársz, az nem úgy van, hogy mondjuk 244/500, akkor már csak 256 oldal/lapozás van hátra, hanem lehet hogy a könyv szerinti 244. oldal kétfelé lett törve vagy esetleg háromfelé a beállításoktól függően és akkor lehet 244a, 244b, 244c rész is. És persze az sem feltétlen biztos, hogy ha egy oldal mondjuk 3 képernyőképre törik, akkor minden oldal szintén 3 képernyőképre fog. Fejezethatárokon borulhat a dolog.

  • vegyszer

    addikt

    válasz kovisoft #21514 üzenetére

    Tudom, hogy itt ez eretnekség, de én a tabletes villanykönyvolvasás után a Nook Simple Touch mellé tettem le a voksot 2013 nyarán. Szerettem, de kellett rá egy root, és egy Cool Reader apk. Ott be lehetett állítani, hogy 2171/2989 oldalon állok, ami 72,63%. Sőt, volt egy egy képpont vastag vonalzó, ami grafikusan mutatta, hogy hol állsz, hol vannak a fejezet határok. És mikor olyan mamut könyvet olvastam, mint az Asimov ​teljes Alapítvány – Birodalom – Robot univerzuma 5 kötetben, azt azért jó volt látni, ahogy a százalékos akkut is.

    Ok, hogy ez a szám újratörik minden betű/margó/stílus állítás után, de én nem állítgatom. És ott az app is tudott szótár után magyarul feltételekkel elválasztást alkalmazni.
    Ha nem gajdul meg, valószínűleg nem lennék ma PW3 boldog felhasználó.

    [ Szerkesztve ]

    "Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

Új hozzászólás Aktív témák