Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Thermaltake

    tag

    Üdv mindenkinek!

    Elsősorban ezzel szemezek pár napja.
    Felhasználói "bemutatót"- csak ezt találtam róla.
    Ami kicsit vissza fog a vásárlást illetően az a 5000-6000Ft-os ára, és, hogy ha jól vettem észre nagyon vastagnak tűnik az óra maga. Ami szerintem inkább "bumszlivá" teszi.
    Van már itt valakinek ilyen?

  • Thermaltake

    tag

    Sziasztok!

    Vettem az elmúlt időszakban pár órát.
    Szeretném veletek megosztani a (bár eddig egyetlen 1x volt rajtam az egyik DW.) kevéske kis tapasztalataim, a minőséget illetően.
    A képen mindből van egy-egy fotó, de mellékelek egy dropbox-os linket, ahol meg lehet nézni nagyban is.
    Nézzük először a Daniel Wellington replikákat: 2db ~1800 Ft
    Sajnos a barna szíjas (nyilván nem bőr) szíj vastagsága és színe nem olyan, mint a megrendelői oldalon. Bár nagyon tetszik, hogy slim kialakítású az egész óra "fej"- bocs nem tudom mi a szakneve. és a képen szép elegáns matt fémszínű volt.
    Ebből kértem egy nato szíjasat is, ahol meg a "kerete" réz-arany szerű színű. Egy kicsit talán ...cigányos. :((
    A képen ez sem olyan volt. Elég halkan járnak. (bocs a primitív infókért, de...mivel volt már 2-3 karórám, majd vettem hozzá egy 6 helyes plüss bélésű zárható óratartó dobozt, gondoltam megtöltöm még a maradék helyeket, az-az nekem elsősorban esztétikai mivoltja van a dolognak).
    A köv. a Miler nevű csoda masina. ~1000Ft. Pont,mint a képen. Legalábbis a szíj színe. Elég jól néz ki. Viszonylag könnyen idomul a csuklóra. Hangos óraszerkezet jellemzi. DE ami nem igazán tetszik az a vastagsága. Rohadt nagy. A fenti gomb csak dísz. Ez már nem férne el a dobozban, tehát ezt vettem " leszarom mi lesz vele, jó lesz melóba, meg szaladgálni ide-oda"- ként. Az óra tok szélein végig "öntési, festési" hiba látható, igyekeztem makró fotókat csinálni, amik talán elég részlet gazdagok a szemléltetésükre. Szóval puklis, mintha levegő szorult volna alá. Ha jól tudom műanyag házas. :-(
    A "nagyágyú" a MEGIR Cronograph ~5000 Ft. A képeken eszméletlenül elegáns, nem túl vastag, modern "üzleti" karóra, működő kronográf funkcióval. (már a vásárlást megelőzően találtam rá, egy másik felhasználónál ,hogy egyáltalán nem Miyota szerkezetes, hanem annak egy műanyag verziós kínai másolata van benne. :-(
    A legzavaróbb, hogy olyan kemény a szíja, hogy...még fel se vettem. A héten jött meg, de..olyan ,mintha mindjárt kettétörne a szíj. Hogy fog ez kinézni 2-3 hét használat után? Amúgy nagyon szép, elegáns, és valóban nem zavaróan vastag a "fej" része. Nagyjából olyan hangos mint a Miler, talán kicsit csendesebb. A krono. működik. és a dátum is. Hogy állapítsam meg, hogy fém -e a tokozás vagy valami s*ar műanyag?
    Lehet-e valamit csinálni a szíjjal? Vagy érdemes lecserélni? Ahogy néztem itthon egy bőrszíj ~ több, mint az óra ára.
    Bármilyen észrevételt, ötletet, segítséget szívesen fogadok a témával kapcsolatban.

    Ez pedig a dropbox link:

  • Thermaltake

    tag

    válasz Thermaltake #472 üzenetére

    Na, újabb kis infó.
    A MEGIR Cronograph- dátum kijelzőjéről van kérdésem. Egyszer beállítom és mikor 2 nap múlva ránézek 1 nappal kevesebbet mutat. Lehet ezt valahogy orvosolni? érdemes tetetni bele miyota szerkezetet? Mennyibe kerül egy ilyen esetleges csere? (aki elfelejtette volna, kronográf funkciója is van, ha ez befolyásolná a szerk árát)

  • Thermaltake

    tag

    válasz oba #887 üzenetére

    A 01-es kinézett Megir C.-t én is megvettem-
    Találsz róla némi infót és nagy felbontású képeket az ismertetésem alján a dropbox linkemen:
    [link]

Új hozzászólás Aktív témák