Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pulutodurumo

    őstag

    válasz driv4r #30395 üzenetére

    Valóban, az eredetiség nem az első ami eszébe jut az embernek.
    Elmondom az én történetemet.
    Van Rolex Submariner, meg Daytona másolatom. Mindkettő kvarc. Soha a büdös életben nem fogom kifizetni egy új, eredeti árát úgy, hogy még várjak is rá 2 évet. Ezért marhára nem zavar. A Patek Philippe Nautilus kópia meg ugyan ez a négyzeten.
    Ezek nekem csak viszonylag szép tárgyak, de nincs semmi mögöttes tartalom. Nem gondoltam soha, hogy valaki eredetinek fogja nézni például. Pláne hogy az emberek 95%-át nem is érdekli milyen óra van rajtam.
    A Willard már kicsit más tészta, jóval elérhetőbb. Viszont sok vélemény, és videó után egyértelművé vált, hogy ez a Steeldive semmivel sem rosszabb mint az eredeti.
    Végül jött a nemrég vásárolt San Martin. Az pedig már nem ide tartozik. :)

    "Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

  • Ubulhun

    tag

    válasz driv4r #30395 üzenetére

    Én a másik topikban kezdtem, de amikor "kinyílt" előttem idén nyáron a kínai órák színes világa, és ott próbáltam infót szerezni, akkor finoman felhívták a figyelmemet, hogy másik topikba való a téma... ;]
    Egyébként én is a nyitottság híve vagyok. Igazából nem értem, miért nem lehet ott beszélni akár egy több százezer forintos Sea-Gullról vagy San Martinról sem. (Mondjuk nem mintha kilátásba lenne nálam egy ilyen vásárlása, szintén albérletben lakó két egyetemista meg egy otthon héderező középiskolás gyerek - és még némi lakáshitel tartozás, öreg fejjel - mellett... :D )
    Viszont én itt pulutodurumoval értek egyet. Az életben nem lesz pénzem még egy "viszonylag olcsó" GS Snowflake modellre sem (titkos kedvenc), nem hogy mondjuk egy Jaeger Lecoultre-re vagy Patek Philippe-re. És ha egy kínaira nem ezeket a márkaneveket írják fel, akkor nem zavar az utánérzés. (Direktben hamisítványt soha nem vennék. Nem a neves gyártó miatt. Magam miatt. )
    A másik pedig, hogy éppen nem régen találkoztam egy cikkel, ahol gyönyörűen sorolták fel, ha jól emlékszem, hogy mondjuk Orientnek, Citizennek...stb... melyik modelljei tekinthetők nem is tudom már melyik nagy név melyik modelljének homage-ának... Nincs új a nap alatt. Megihlet egy tervezőt egy forma - ez szerintem természetes. Használja. Nagy valószínűséggel már az ihletadó sem teljesen eredeti volt, merített valahonnan. (Jó, nyilván vannak extremitások, amik akár néha a használhatóság, leolvashatóság rovására is mennek, csak hogy elmondhassák, mennyire eredetiek. De ezek meg, Istennek hála, soha nem vonzottak.)
    Szóval, ha nem direktben hamisítvány, akkor engem sem zavar.
    Persze ez lehet, hogy csak a szegény ember önáltatása... ;]
    Egyébként meg szerintem is jó helyen vagyunk itt... :D

    [ Szerkesztve ]

    "Ahogy bármit csinálsz, úgy csinálsz mindent."

  • oba

    addikt

    válasz driv4r #30395 üzenetére

    Nem nagyon lehet már új dolgokat létrehozni design szempontjából ha karóráról beszélünk. Gondolj bele, hogy a nagy gyártók legnagyobb hype-ot keltő "újítása" az volt az utóbbi időben, hogy lett Tiffany kék modelljük :D

    A filléres kínai kategóriában lehet látni néha "egyediséget" de inkább maradjanak meg a homagenál én azt mondom. :) Szoktak lenni ritka igénytelen és káosz agymenéseik.

    Mindegyik gyártó, még az "exkluzívak" is lopnak egymástól design elemeket, szerintem manapság már nem ajánlatos ezen agyalni, hogy ki és mit talált ki először. Én személy szerint örülök neki, hogy ennek a 20-30, esetleg 40-60 közötti ársávban lehet már találni teljesen vállalható kínai órákat.

    Nem biztos, hogy teljesen jó példa, de a mobilok is teljesen egyformák. Ha egy mobil kerete szögletes azt mondják rá, hogy iPhone-os, pedig az első jó pár iPhone ívelt formákkal dolgozott. Most akkor ki másol kit? :)

Új hozzászólás Aktív témák