Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • horcsog

    tag

    válasz galervin93 #87378 üzenetére

    Szaglása is jó úgy tudom a csukának, vszínű azért is találja meg a dögöt. Persze úszós az is jó módszer rá, inkább mint fenekezni szerintem. :) Tapogatással nagyobb területet át tudsz fésülni , aktív peca az is mint a pergetés hasonló műfaj azért is említettem. Ha beszakad egy gömbólom egy forgó és egy horog . Bár egyre drágább az ólom is. :) Sokszor csak az előke szakad mert fonott főzsinór monó előke.

    Egyszer úgy fogtam csónakból tapogattam, megálltam kajálni ilyenkor mindig leengedem fenékközelbe a cuccot hátha elkapja akármi is. Csuka elkapta csak annyit észleltem a bot vége emelkedik már orrba akar vágni lassan. Ajjaj bevágtam egy ilyen 1-2 kiló közötti csuka rámozdult. Az is döglött halra volt fűzött halra, de a csónak azért mozgott vszínű mert mindig egy fentőt rakok csak le tapogatásnál pergetésnél . Mozgásban volt a csali valamennyire.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz galervin93 #87378 üzenetére

    Régen sokat úszóztam csukára szerettem azt a pecát. Látványos ahogy elviszi az úszót. Vagy télen lékről ahogy beviszi a jég alá és még látod az úszót is néha merre megy ha átlátszó a jég. Süllőre is sokat úszóztam nem volt csónakom napközben partmenti akadókban.

    Mikor én ezt kezdtem akkor még házi gyártmányú úszókkal , parafából csináltuk az úszót leginkább. Aztán ezekből a hungarocellnél finomabb anyagú habokból kék , sárga jól csiszolható. Ott aztán volt mindenféle felhajtóerejű. Szerintem ha érzékenyre van súlyozva nem probléma a nagy úszó csak legyen hozzá elég nagy ólom is. Harcsázó úszókat is ki lehet úgy súlyozni érintőn van a cucc.

    Persze csukára felesleges nagyon drabális méretet szerintem 20-30 grammos is mehet nyugodtan ha nagyobb csalihalak vannak, de 10-20 közötti általában bőven elég.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák