Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • horcsog

    tag

    válasz lbandi777 #85373 üzenetére

    Folyó sokat segít a műcsaliknak. Áramló részeken. Sokkal eredményesebb is a pergetés , könnyebb ilyen szempontból mint tavakon. Sokkal lassabban is lehet vezetni és veret rendesen , szinte helyben tartva is.

    Szóval nagyon rossz csali kell legyen amivel folyóvízi pecával nem lehet valamit kihozni. Szerintem egy cipőkanálra ráeszkábálsz egy horgot azzal is valamit lehetne kezdeni. :)

    Haveromnak a seprűnyélből faragott rapala utánzatairól már meséltem . Nem sokat csinált 3-4 db-ot próbaképpen bemázolta festékkel ami volt otthon , terelőlap valami műanyagból kivágva ami szintén volt otthon. Azt a 3-4 db wobblert mind elvitték a harcsák. Olyan méretűek 20-as fonottal már azt kellett nézni mennyi van még az orsón. :) 50-esek legalább . Jó 11-13 centis husky utánzatok voltak amennyire emlékszem . Na az még egy jó csali Dunán Husky zátonyokon pl este, vagy a jó öreg Original az meg bárhol jó lehet csendes vagy nagyobb áramlásban is.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz lbandi777 #85373 üzenetére

    Csak azt akartam mondani ezzel, hogy millió féle műcsali van és ha kísérletezel rábukkanhatsz olyanra ami nagyon fogós valamiért. Lehet lesz olyan a sok noname csaliból 1 ami mindennél többet tudna pont akkor de melyik az a millióból? Mert mindegyikkel lehetne fogni valószínűleg halat kisebb nagyobb erőfeszítéssel. :) Csak közben mennyit lehetne fogni egy klasszikus rapalával pl.

    Ugyanígy vagyok pl az effzet kanalakkal. Van millió féle kanál de ha veszek is valamit próbaképpen biztos visszarakom az effzetet előbb utóbb. :) Azt tudom megeszi és bízom benne.

    Másik része amit te is mondtál a csalinak a drótozása mennyire erős az egész ha ezt nem tudom biztosan akkor csak nagy halnál derülhet ki. Nekem annyit nem ér egy ilyen csalival való kísérletezés esetleg kitépi belőle a horgot aztán fogom a fejem minek rakok ilyen vackot fel, végre van jó hal és ezért elmegy.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz lbandi777 #85373 üzenetére

    Amit én mostanában próbáltam elmúlt 1-2 évben rapala v blade mint új csali a számomra. Lehet vele halat fogni bevontatással használtam nem vertikálozni. De fenéken bevontatva max nagyon akadómentes terepen tudná kiváltani a gumihalat . Különben sokkal drágább és annyival nem fogósabb a guminál . Van benne lehetőség mert vízközt este is lehet használni mint a sebilet . Vertikálozni még nem is próbáltam vele pedig arra lenne a legjobb. Süllőző méretű inkább de biztos megenné a harcsa is ha az orra előtt van de nincs nagy súlya inkább süllőre való.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák