Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mdav88

    senior tag

    válasz andrew911 #83911 üzenetére

    Partszél hamarabb melegszik+a bepotyogó (természetes) táplálék is oda érkezik.

    Tegnap már egész jó volt a víz hőfok, kellett egy tokot vagy negyed óráig hintáztatni, és végre nem fagyott le a kezem :)
    Fél négytől 6ig toltam egy rapid pecát a családdal (sikerült a feleséget kicsalni, némi hideg sör reményében :D) És elég eredményes volt, kezdésnek egy dupla amur fogás kopogtatott, aztán sorban jöttek a tokok láb alól, de furcsa mód mélyebb részen. Pici wafter és még kisebb "popup" működött viszonylag rikító színben.

    Annak ellenére, hogy sekély részre akartam ülni, szerencsés volt, hogy nem tettem. Épp pakoltak össze az egyik helyen, rákérdeztem mizu, 24h alatt 3 halat fogtak ott. A mellettünk lévő társaság, azt mondta, hogy a nap folyamán kb 30 tok jött nekik, ami reális is lehetett a délutáni ütemet látván. Éled a víz, hello május!

  • horcsog

    tag

    válasz andrew911 #83911 üzenetére

    Tipp, ha partszélben horgásznál felfektetős úszós cucc (ha nagyon finomkodni akarsz feltolós úszós, de nem kell finomkodni) , és egy-két doboz konzervkukorica. Egy bot elég. 1-2 kis maroknyi konzerv etetésnek, ha kapás volt egy szűk maroknyi ráetés max. Mázsákban lehet mérni amit foghatsz egy olyan vízben ahol van rendesen ponty és jó helyen jó időben alkalmazod. :) Lehet kapni olyan konzervkukoricát amin nincs címke és esetleg meg is nyomódott a doboz töredék áron a boltihoz képest. Szerintem kár nekik a drága pelletet beszórni és a drága csalipelletet használni. Egy halastavon egy nap elfogy egy tégely csali ha van kapás. :) Ezt a módszert amikor már elég meleg a szélvíz és még nem túl meleg. Próbáld ki a halastavakon, de a veszélye az, hogy megutálod a pontyozást vele az ilyen helyeken annyit fogsz fogni.

    Akadókban , bokrok előtt is szoktam így horgászni pontyra nyáron kánikulában is . Nem egyszer előfordult már az is ilyen helyeken nem szórtam kezdésnél csak 3 szem konzervvel odatettem a bokor szélére rágyújtottam egy cigire, és még nem szívtam el már tolta ki a ponty, etetés nélkül. Nem olyan vízen ahol több a ponty mint a víz.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz andrew911 #83911 üzenetére

    Egy ismerősöm ezzel a módszerrel nyert még a 90-es években országos pontyfogó versenyt. Egy kis agyontelepített vízen volt a verseny helyben. Benevezett, jöttek a nagy versenyzők nem tudom már milyen nevek voltak de rakósbotokkal sokan ismert versenyzők akikkel tele volt a horgászújság stb. Országos verseny volt pontyfogó csapatverseny 2 fős. Elég vastag zsinórral valami durungabb bottal partközelben feltolós vagy felfektetős úszó konzervkukorica nyomta a versenyt. Ő fogta a legtöbb halat a 2 forduló alatt. :) Hazai pályán volt az is biztos sokat számított . Volt ott rakósbot töréstől kezdve minden móka és ő ezzel az ősi technikával alázta a profi mezőnyt . Szóval nem rossz ez a módszer pontyfogásra rég volt ez a verseny de ma is működik a dolog.

    Utána fellelkesült elment következő évben is akkor már nem hazai pályán volt , nem is volt eredményes. Ott Walter nyert és a nyerő módszer matchbottal messzire és vízközt fogta a pontyokat. Annyi ponty volt már a süllyedő csalit kapták el kb kis méretű pontyokkal tele volt a víz. Ott esélye se volt ezzel a módszerrel. Itt kb be is fejezte a versenyzést legalábbis békés halakra.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák