Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • horcsog

    tag

    válasz Interceptor #78946 üzenetére

    10 grammos fej játékszer a Dunán. :) Nem kell félni vsz a nagy súlyú fejektől van az a sodrás és zsinórvastagság csaliméret aminél a 10 gramm sokszorosa se sok. Ha kevés a 10 gramm a finom cucchoz teszel 15-öt 20-at ha kell még többet, amivel már lemegy .

    Egyébként egy haverom aki csak harcsára perget és 30-as környéki fonottnál vékonyabbat nem használ elég sok süllőt szokott fogni gumihallal ezzel a cuccal. Tavon is felrakja a 30 gramm környéki fejeket , méretes gumikhoz, jó a bot is olyan hozzá, hogy 10 grammos fejet nem is éreznéd vele kb. Drabális cuccokkal perget állóvízen is . De sokszor fog süllőt ezzel harcsára pergetés közben. Persze ha célzottan kövesre mész annak a nagyméretű gumihal 10 centi környéki vagy nagyobb az már sokszor nem kell. Bár amiket fogtál azok közül a nagyobbak rámehetnek ilyen nagy csalira is. Kicsi is egy egy db. De egy jó süllő ami kiló környéki feletti nem beszélve 2-3 kilósakról annak csemege egy 10 centi körüli gumihal. Pl ezen a helyen ahol ezt a sok kövest fogod érdemes lenne átnézni nagyobb csalival vsz. Írtad szeretnél süllőt fogni, ha sok az apró a kis csalit elkapják de ha nagyobb mérettel próbálod és van ott jó süllő az majd elkapja.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz Interceptor #78946 üzenetére

    Nekem volt olyan süllővel csónakból már gyorsan felfelé tekertem a csónak mellett a gumit és ott kapta el. Jött utána és egyszer csak a kaja függőlegesen menekült akkor feljött utána és rávágott. De ahhoz elég gyorsnak kellett lennie utolérje.

    Volt olyan is még télen is, hogy feljött utána a vízfelszínig nem kapta el de láttuk a süllőt . Volt olyan is ilyen esetnél leengedtem azonnal spiccről 2-3 métert víz közé és ott emelgettem durr elkapta. :) Ha éhes akkor tud ilyeneket is csinálni. Volt olyan is partról dobáltam fűzött küsszel , és kijött utána a partig, láttam i fél méteres víz volt a szélén le volt tisztulva. Majdnem olyan volt mint a bojlireklám mikor a ponty kijön a partra . :) Teljesen a partnál fordult vissza. Gyorsan dobtam egy pár méterest elkezdtem lassan húzni 2-öt mozdítottam a spiccen durr rávágott, már biztosra ment. :) Tud ilyet is a süllő, persze van az is, hogy ott van és csak nyammog nem eszik rendesen még a fűzött halat is csak megfogja de el is engedi nem nyeli le.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz Interceptor #78946 üzenetére

    Csak azt akartam kinyögni ezzel a sok dumával, hogy az ideálisnál nagyobb fejekkel is megfoghatod a süllőt még állóvízen is. Ha a jó helyen próbálod. Pl partról mikor nagyot kell dobni és azért kell nagy fej. Mivel messze dobtál és az ideálisnál jóval nagyobb a súly szinte azonnal visszaesik fenékre. Mondjuk 50 méterre kellett eldobni és a víz se túl mély. Szántod vele az alját gyorsabb bevontatással is kis túlzással. :) De ha ott tele van süllőkkel , lehet így is fogni . Ha nagy szél van és nem érzed mikor koppan le szintén nagyobb súly kell. stb.

    Dunán főleg működik az ideálisnál nagyobb súly is mert ott a folyás is rásegít a mozgásra. Persze feleslegesen nem kell túl nagy fej. Csak még mindig jobb az ideálisnál néhány grammal nagyobb fej annál ha nem tudod rendesen letenni fenékre, vagy nem érzed most fenéken van.

    Pl amikor én kezdtem gumihalazni ( 20+ éve ) vettem 10-20 grammos fejeket néhány féle gumihalat , volt a dobozomban csukázáshoz használt twister aztán irány a tó. Ezzel horgásztam 2 méteres vízben is és 10 méteresben is. :) Nyilván a 3 méteres vízben nem lehetett úgy vezetni, gyorsabban kellett húzni egyáltalán elemelkedjen pár centit a fenéktől. :)

    Vagy pl ugyanezzel a cuccal pici twisterrel 20 grammos fejjel, még a 10 méteres vízben is szinte azonnal visszaesett távolabbi dobásoknál. Nem egy halat fogtam vele ennek ellenére. Még csukát is 10 méteres környéki vízbe. :) Persze ez így nem ideális de még mindig jobb mintha nem tudod lerakni az aljára mondjuk folyón, vagy nem érzed, hogy lekoppan stb.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák