Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jansky1

    senior tag

    válasz iceQ! #73484 üzenetére

    Érzékenységben van közöttük különbség. Fogd meg őket a végüknél fogva és látni fogod, hogy melyik milyen lágy.

    Pl ott érdemes figyelembe venni, hogy mekkora súlyú kosarat használsz. A legkeményebb spicc lehet elhúzza a kosarat, mikor feszítenéd a damilt, az meg mondjuk methodozásnál nem célszerű. Távdobáshoz meg a keményebbek a jók.

    [ Szerkesztve ]

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz iceQ! #73484 üzenetére

    "Végtag" :D
    Végülis......De ez a szó azért nekem mást jelent. :D Jelzőspicc amúgy talán a hivatalos név.
    Kolléga jól illusztrálta a képpel, spiccgyűrűnél megfogod, és látod melyik az erősebb, azt hiszem a tiédhez egy üveg, és két karbon spicc van gyárilag. Üveg a leglágyabb.
    Kisebb kosarakhoz, finomabb pecához (Hosszúelőke) érdemes a leglágyabb spiccet betenni. Nagyobb kosárral, távoli pecánál mehet a karbon spicc, mire a kapást meglátod, úgyis megakasztotta magát a hal. Állítom, távoli dobás pontosabban kivitelezhető egy keményebb spiccel.

    OFF. Na, lesz tavi területi jegyem idén is. Ma voltam a doktor bácsinál, sikeres volt a múltkori műtét a spiccemen...őőő vagyis a végtagomon... :D , mától húzhatok cipőt, terhelhetem fokozatosan. Nem kell még egy műtét. Ugye ha még hónapokig elhúzódott volna a terhelhetőség, kihagytam volna idénre a tavi jegyet, 1-2 hónapra a 100e. ft nem érte volna meg nekem. De fizetett a szakszervezet által kötött biztosítás, a műtétre, meg táppénzre is, hát elherdálom. ;]
    Áprilistól végre melózhatok, ha minden jól megy. 8 hónap táppénz után. :) :)

Új hozzászólás Aktív témák