Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz saen #66612 üzenetére

    Rendszeresen járok pecázni, túrázni, múltkor tettem is föl képet a Kis-Rába partról, az erdők között, térdig érő fűben mászkáltam...10 éve nem volt bennem kullancs!
    1 hete a Kőszegi hegységben túráztunk, asszony szedett össze...bennem egy sem volt. Szerintem genetika...vagy franc tudja. Asszony szerint, mikor vért vett tőlem (ápolónő) és laborba küldte, az jött vissza hogy vérnyomokat találtak a kávékeringésemben..... ;]
    Egy időben állították hogy a B vitamin szedése is távol tartja a kullancsot. Bár nem emlékezem melyik B vitamin....Ha bevesztek egy B6-ot, az B6. Két B6, az már B12.... :))
    Az tuti hogy van akit nem szeretnek.
    Akit szeretnek, az meg hordjon zárt ruházatot, próbálkozhat riasztókkal. Este otthon meg kérje meg a barátnőjét/menyasszonyát/feleségét/anyukáját (osszátok be) hogy vizsgálja át alaposan. :)
    Ha van, tessék szakszerűen eltávolítani. Utána meg figyelni, nem-e lesz a csípésnél piros folt (Lyme-kór), vagy nem-e jelentkeznek idegrendszeri tünetek (agyhártya-agyvelő gyulladás), jellemzően fejfájással, hányással, magas lázzal.
    Természetesen legtöbb esetben semmiféle következménye nem lesz a kullancs csípésének, de egy horgásznak szerintem tisztában kell lenni ezekkel a tünetekkel, amiket leírtam. Főleg az idegrendszeri tüneteket kell komolyan venni, és orvoshoz fordulásnál a tünetek után közölni, hogy pár hete kullancsunk volt.
    Remélem nem sz......lak be benneteket..... :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák