Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • horcsog

    tag

    válasz twine #52630 üzenetére

    Süllő a cél olyan helyeket kellene keresned az adott vízen ahová napközben beáll. Akadók, medertörések, gödrök, köves pálya, kemény alj , befolyók , zátonyok és többi . Ezeken a helyeken sokszor télen is megtalálod . Most még korai de télen az igazán mély iszapos részek is nagyon jók. Télen bandáznak süllők és a kishalak is behúzódnak oda.
    Vagy pl Dunán a zátonyokon télen is olyan süllők laknak csókolomot kell köszönni nekik. :) Meglepően sekély vízben akár jó nagy gödrökben a zátonyon . Vagy most este lemennél egy dunai kőruganyra , vagy zátonyra még a harcsa is beköszönhet simán.

    Tegnap este kint voltam élt a víz ahogy lement a nap bodorkák, küszök kint a szélében hancúroztak. Rablást nem hallottam felszínen fenn volt a hold jó világos volt . Pontyoztam, egyet fogtam 4 kiló körüli szép tükröst, a partól 30 méterre olyan 3-4 -es vízben. Még mindig a nyári hínármező maradványait vallatom.

    Szóval nehéz így látatlanban tanácsot adni. De pl azokon a vizeken ahol horgászom 10-20 helyet tudnék most hirtelen ahol eséllyel lehetne fényes nappal pergetni süllőre. Este, éjszaka vsz bárhol megjöhet most a legsekélyebbe is még . Meleg még a víz .

    Csukára pedig bárhol próbálnám a szélében mondjuk egy piros hármas mepps-el twister rátűzve a horgára piros twister. Ha azt nem kapja el akkor beteg az a hal. :)

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz twine #52630 üzenetére

    Vagy ha van lehetőséged a Dunára menni, és szeretsz csukázni. Próbáld meg kőruganyokon a körforgót . Most ebben az őszi időszakban. Minél közelebb a kőlábhoz és inkább az áramlástól védett oldalán a ruganynak. De a folyás felőlit és érdemes megdobálni.
    Lassan tudod húzni a körforgót és közel a kőhöz. Piros hármas mepps annyi átalakítással lecsíped a hármashorgot teszel egy kis kulcskarikát bele egy füles hosszúszárú horgot rá egy kis piros twistert. Legalább 5-10 csukakapásod lesz / kőrugany. Ha az alatt van a kapások száma akkor rossz helyen vagy , vagy rossz napot fogtál ki. :) (vagy levillanyozták a követ) Ha szeretsz csukára pergetni próbáld ki . De egy sima körforgó kb 3 -as méretben is jó lesz.

    Vagy pl ha már hínármezők, egyik legjobb hely csukára még télen is ahol nyáron nagyon hínaras volt. Van legalább két méter körüli víz, lehet sekélyebb is elég de ezt nálunk mondom adott vízre. Télen is vannak hínármaradványok ahogy lerohadt lefagyott. Kishalak is szeretek csuka is ezért gondolom. Régen mikor rendes telek is voltak még lékről horgásztunk csukára általában olyan helyeken fúrtam ahol tudtam nyáron nagy hínármező volt. Nagyon élvezetes pecák voltak.

    Csak minden víznek megvan a sajátossága. Kisdunát én nem ismerem, helyi erőkre lenne szükséged egy egy jó tippet kapj.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz twine #52630 üzenetére

    Esetleg annyi segítséget tudok adni , ha haltartó helyet keresel, felraksz egy 20 grammos gömbólmot egy közepes pergetőcuccra és az alját végigtapogatod. Ha mindjárt horgászni is akarsz teszel egy forgókapcsot és előkén egy fűzött kishalat. Ezzel a cuccal el tudsz dobni akár 30 -40 méterre is csalival is. Ezért jó a fűzött hal nem szakad le . Centiről centire húzod vissza az alján. Nem emelgeted az ólmot. Az alján vonszolod nem orsóval hanem a bottal max 5-10 centis óvatos pöccintésekkel, húzásokkal. Érezni fogod hol iszapos, hol kemény , akadót stb. Így megtalálhatsz ígéretes haltartó helyeket. Pl ha iszaposon találsz egy kemény kopogós aljat ott már a süllő előferdülhet. Nem feltétlenül kell nagy akadó elég 1 méteres kemény folt az iszapon vagy egy bucka . Érdemes felcsalizva nyomatni mert csuka, süllő , harcsa is jöhet + kicsit izgalmasabb mint csak az ólmot dobálni. :) Egy ismeretlen helyen legjobb módszer vsz megkeresni a haltartó helyeket. Biztos van medertörés vagy valami tuskó kő vagy bármi. Utána nem vaktában dobálod a műcsalit hanem tudod ezen a helyen 30 méterre van egy kemény csík és azon laknak a szép süllők.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz twine #52630 üzenetére

    Ezzel a tapogatós módszerrel nekem volt már olyan is egyetlen egyszer a süllő kijött a csali után kb térdig érő vízbe a partig. :) Gyönyörű szinte fekete színű 1,5 -2 kiló körüli süllő egyszer csak ott volt a lábam előtt a partnál és kereste hová tűnt a csali amit követett. :) Felejthetetlen élmény volt, és meg is fogtam . Dobtam egy rövidet ugyanabba az irányba amerről kihúztam előtte. 5 méteres távra kb. Talán kettőt pöccintettem rajta bumm megütötte, és már nyitni kellett a felkapókart mert vitte is. Egy rövid nyeletés és máris megvolt . Az nagyon éhes lehetett ilyen sekélybe napsütésben kijött a partig utána.

    Ami miatt ez a fogás még emlékezetes nekem a túlpart kb 50-60 méterre volt. Szemben horgásztak. Ez a hal pár perc után jött. Hallom a szemközti pecások mondják egymást között itt vagyunk hajnal óta és egy kapás se és ez most jött és máris fogott. B+ ilyen vizet és a többi.

    De most nyáron is volt egy olyan szitum egy faszi horgászott nem messze attól a helytől amit etettem. Kérdezem tőle nem zavarja ha leülök itt a szomszéd helyen. Úgysincs hal itt vagyok reggel óta napijeggyel és semmi. Pedig halszagot érzek mondom neki jó az idő közeledik az este lesz itt hal. Csak legyintett. Persze etettem már a helyet vagy 10 alkalommal előtte ott voltam. Kb 2 óra múlva kivettem onnan egy 6-os amurt. Az ember olyan mérges volt szó szerint összetépte a napijegyét dúlt fúlt dobálta be a cuccait a kocsiba. :) Ilyen mázli olyan mázlista. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák