Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cool13

    őstag

    válasz Steady74 #51067 üzenetére

    Nem vagyok a szavak embere. De megpróbálom.

    Reggel kb 7 felé érkeztem. Igazi kezdő révén, beszélgettem kicsit a főnökkel, mit hogyan lehet. Persze nem mindent kérdeztem meg, mint később.kiderült. Vettem 2mm-es pelletet. Kifejezetten ezt ajánlották. Nekem már akkor gyanúsan hasonlóak voltak az én Aqua cuccaimra. Ezt az írásod után derült ki, jól gondoltam.
    A helyre hogy hova üljek, a nagy tó bal oldali partját tanácsolták. Későbbi árnyék miatt. Persze nem oda ültem. :) A feeder rész, kb 4. helyére ültem. Ezt azért ,mert match és feeder-t is ki akartam próbálni. A match még nem megy sehogy, ez miatt választottam azt a helyet. Az úszózásra még rá kell éreznem. Egyszerűen nem érzem még. Walter match botjával kezdtem. Meg is érkezett az első kb 2,5kg potyka 9 óra környékén. Kukorica, csonti kombóra. Ezt a tanácsotokra használtam. Mást nem nagyon mertem, mert nem tudtam hogy lehet. Aztán semmi, kb délben cseréltem. Elő vettem a Leedát. Innen elindult valami. Jöttek szépen. Csak ponty. 2kg alatt nem volt, ami kijött. De sok hal, a szakadt előke és kiakadt horog miatt ment el. Mellettem kettővel egy kb 6m-es bolonyai bottal nyomult valaki. Neki jött a 13kg-os hala. Jó sokáig küzdött vele. Amikor meg volt, telefonált, majd nem sokra rá jött ismét valaki kettőnk közé. Barátoknak tűntek. Na ő is feederrel nyomta. Kicsit hallgatóztam, figyeltem, mert folyamatosan szedte ki a halakat. Ekkor és a te válaszodból, amit csak haza érkezésemkor olvastam, derült ki, mást is lehet használni a horgon. :W
    Innen kezdődött a mosolygós rész. Szinte minden tetszett a halaknak. :)
    6 mm-es Ringers csoki narancs, az imádták talán a legjobban. Szintén ekkora májas, vajsavas, ananászost próbáltam. Ezek annyira nem jöttek be. De volt kapás rá. Szerették még a 8mm-es, epreset. Erre jött a napi legnagyobb halam. 4,5kg.
    A halak, harcosak, küzdenek végig. Ki Leeda kapta rendesen. Néha már féltettem. De olyan szép volt amikor nyáltől kezdődütt a hajlása. :D
    Az egyik nagy ami életem hala lett volna, nem fért bele a szákba elsőre. A második próbálkozásomat meg már nem hagyta. Leakadt, Kb 6-7 kg lehetett.

    Tapasztalat.
    Tanulni, tanulni. Match főleg. Jobban fel kell készülnöm. Előkék terén főleg. Amik vannak silányak. Gyári csomagolt készek. Kötnöm kell. Különböző méretűeket. Úgy horog, mint hossz terén.

    Várom a hétvégét. Azt hiszem ismét ott leszek, azon a parton. :DD

    Bocs a béna és hosszú leírásért. Nem kenyerem az ilyesmi. :B

    hermanyi Én ennek is nagyon de nagyon örülök. :D Végre nem csak a kis 1,5 kg-os halakat fogtam.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák