Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fess

    őstag

    válasz odrif #15539 üzenetére

    Igen,elvileg így van. Ennek ellenére a "helyi erők" folyamatosan rám cáfolnak,hogy 35-ös zsinórral,számomra "vágóhorog" méretű horoggal fogják őket télen,nyáron. Olyan helyen ahol nekem szinte kapásom sincs(feeder,vékony damil,kis horog),őket megtép valami. Itt leszögezem,hogy látni ritkábban látom a dolgokat,mert mikor kint vagyok a vízparton és megyek faggatózni, majdnem mindig az van,hogy "pont most nem eszik,de a múlthéten fogtam egy 4 meg egy 5 kg-osat,egy meg megtépett." Ezért az ilyen infókat mindig fenntartással kezelem.Öreg horgászok szerintem szeretnek túlozni. Az eheti pontyokat viszont láttam,úgy látszik ők tényleg durván szeretik...
    Nyáron a Hernádon beszélgettem egy sráccal,akinek a szákjában már ott lapultak a paducok. Ő még nálam is kisebb horoggal horgászott,olyanokkal amire én azt hittem,hogy egy tenyeres hal is simán kiköpi. Átszereltem, nekem is volt sikerem. Ő mutatott telón képet, egy 12-es pontyról,amit onnan, 16-os vagy 18-as zsinórral, kis horoggal, meg egy nagy adag szerencsével fogott ki. Ezt csak azért írtam le,mert azóta én is kis horgokkal horgászok, télen-nyáron, szerintem a horog mérete miatt még nem sok halam ment el.

Új hozzászólás Aktív témák