Új hozzászólás Aktív témák

  • galervin93

    őstag

    válasz iceQ! #83606 üzenetére

    Februárban már voltam (magamhoz képest későn, február végén kezdtem), decemberig még leszek, idén 14 napom van már, napijeggyel 52.000 ezernél tartanék, miközben még három peca és már meg is van az éves ára. Ezért jó az éves területi. ;)

    Múltkori pecáról egy képecske, spanyol beütésű pontyocska.

    Szerencsére otthon vidéken van a nagyernyő, különben ebben a szutyok időben is kint ülnék. :DDD Engem a szél sokkal jobban zavar, mint az eső.

    De ha már a szutyok idő a házban tart, akkor lehet a felszereléssel foglalkozni. Pótoltam a hiányzó horgaimat, bár így is volt, amit nem tudtam beszerezni. Közfelhasználásra, ez a keszegezős sorom, méretben, erősségben szépen követik egymást, jó pár hónap (inkább év) próbálkozása, tesztelése van benne, nekem ezek jöttek be, hátha valaki hasznát veszi:

    Bár a képen balról jobbra csökkenő, én most növekvőben írom
    Rögtön a legkisebb tartomány "necces", ott van pár fajta, méret a "minik" között, legfinomabb az Owner Sode light 18, aztán Cralusso Sode light 18, "legerősebb" a Gamakatsu 1310N 20-as. Ezek mind 0.08-as zsinórra kerülnek, egy, nagyon max szál szúnyoghoz, egy szem pinkihez, extrém esetben egy szem főtt kenderhez.
    Innentől horog fajta, méret/előke vastagság, illetve hogy mi megy rá:
    O.Sode Light 16/0.10 két szem pinki, két szem szúnyog
    O.Sode Light 15/0.10 csali ugyanaz, nagyon picit nagyobb mint az előző
    O.Sode Light 14/0.12 csaliban már 3-3-at is elbír pinkiből, szúnyogból, vagy XS-es "versenygiliből" 2 szálat is. Ez már egy fokkal látványosabb különbség méretben, főleg a nagyobb öble miatt, ezzel már szépen húzható a nagyobbacska keszeg is
    N40 16/0.12 - ez méretben alig nagyobb az előzőnél, de erősebb, főleg gilisztával szeretem, amikor finoman, kényesen, de már határozottan esznek a nagyobb keszegek is.
    Cralusso Sode Light 14/0.12 - az egyik no.1 horgom, igazi mindenes, főleg a tekintetben, hogy match, spicc, feeder pecán is egy nagyon jó általános méret. Ha egyet kellene választanom, ez lenne az. Könnyű, relatíve erős, 2 szem csonti, 3-4 szem pinki vagy szúnyog.
    N40 14/0.14 - nagyon hasonló az előzőhöz, de erősebb. Amikor az előzővel nagyobb halak jönnek sorba, akkor erre váltok, jobban bírja, nem véletlen a 14-es zsinór.
    Owner Sode Light 12/0.14 - 2v3 szem csonti, két kisebb gili, szúnyog csokor
    Owner Sode 12/0.14 - akár ponty is kijön vele, elbírja, elfér rajta a csemege is, de főleg nagy giliszta, több szem csonti való rá
    Preston N40 12/0.16 - hasonló mint az előző, csak még nagyobb, még erősebb.

    Ezek mellett van még a Gamakatsu 2260B, amikor a kerek, széles öblű forma kell valamiért:
    16/0.12
    14/0.14
    14/0.16
    12/0.16

    Illetve a Preston N-50, ez már masszív pontyos, lehet vele húzni bátran:
    18/0.12
    16/0.14
    16/0.16
    14/0.16
    14/0.18

    Ezek a "tavi" pecásak, folyón úszóval (bolo) a nagyobb méreteket használom egy-két számmal vastagabb zsinórral (pl. Owner Sode Light 12/0.16, Gama 2260B 16/0.16).

    [ Szerkesztve ]

    Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

Új hozzászólás Aktív témák