Új hozzászólás Aktív témák

  • Zoli bácsi

    őstag

    Voltam kint Ho-ho-ho!! :)
    Mivel mondtátok, hogy tetszenek a képes beszámolóim....Hát tessék, így jártatok! :DDD
    Ebéd után elindultam, időképet nézve azt saccoltam, hogy elmegy mellettünk a felhő.
    Ez volt a helyszínre érkezéskor..Bányató, észak fele tekintve...Tanakodtam, az a csúnya felhő megy vagy jön..?

    Mivel sejtettem hogy lehet eső, minimálpecás, teleszkópos botokat pakoltam, amit könnyű elpakolni. Egy telefeeder, meg egy hagyományos-karikakapásjelzős-öregemberes szerelék ment be. Bepakoltam, le se ültem....

    Megeredt. Csöpörészett, elállt, megint csöpörészett....Egyszer ültem be a kocsiba, a többi csepergést a botok mellett maradtam..Hiába.
    A végszerelékek:

    Nem volt mozdítás. Aztán egyszer csak szinte egyik percről a másikra elvonultak a felhők, kisütött a nap. Szinte azonnal elsült a feeder, szebb hal küzdött a horgon. Elindult a mellettem lévő bedőlt fatuskó fele, kicsit erőltettem, próbáltam elhúzni. Sikerült elfordítani, a telefeeder olyan szépen karikába volt..Na, ezt megmutatom nektek..Gondoltam. Bal kézbe bot, jobb kézbe telefon, mondom lefotózom....Felvisít a nyelető..A másik boton....Hát, ez így nem lesz jó..Telefont lerak, szákért nyúlok, a gyors mozdulatoknál belazult a zsinór..Ez leakadt. Feedert letesz, fenekező botért nyúlok..Az is üres, végszerelék kb. 30 méterre attól a helytől, ahova dobtam..Így jártam, kellett nekem bohóckodni! :W
    Újracsaliztam bedobtam.
    A minimálpecás, minimáláras, cucc:
    Carp Zoom telefeeder, gyors fékessé alakított Shimano Sienna orsóval:

    A másik ócs...ööööööö... olcsóság: Eurostar Monster Allround 100 bot, Lidl orsóval:

    Botokban közös, hogy 60-70cm-esre csukhatók, és az ülések közt elférnek. Gyakorlatilag a két bot orsókkal együtt nem került 30e. forintba..... :D
    Mégis, adtak élményt! Vót' ám hal-áll közeli élmény :K
    Egy tükrös, meg egy töves kép... Nem mértem, de a tőponty jó nehéz volt. :) Most ez a merítőfej a kedvenc, apró lyukú, ebbe tényleg nem akad el a bognártüske. Másikkal megjártam.....


    Csomó leakadás volt, mindegyik boton. Abban látom az okot, hogy még a kora tavaszra készített szerelékkel horgásztam, konkrétan kicsi horgokat használok(feeder 10, fenekező 8-as). De a horog akár jó is lehetne, lehet a botok durungok hozzá.... :U
    Mindegy, jót pecázgattam. Múltkor volt róla szó, valaki kérdezte. Ma lefigyeltem, készülnek a pontyok a tóbeli és ívásbeli vizsgákra.... :K A sekély, nádszéli vizeken nagy volt a mozgás, készülnek ívni. Szóltak is, egyik spori, miért nem dobok oda. Hát nem, jó volt nekem a ritkább kapás is. :K
    Kaja is minimál volt, lekaptam egy kilós etetőanyagot a polcról, mikor indultam, meg egy doboz kukorica..Nem kell ezt túlbonyolítani kérem..... :D

    A röhej az, hogy ezzel a kevés kajával horgásztam végig a fél délutánt. Mellettem matchbottal, szemben két fenekező készséggel horgásztak, mindegyik spori az etetett helyén. Szórták a szemes kaját bőszen.......Halat nem fogtak..... :N
    Na, ezért nincs nekem etetett helyem....Működik a kereső peca..(Meg a csemegekukorica :K ).
    A csalik:

    Estefele fordult a szél, északkeleti lett. Abbamaradtak a kapások. Össze is pakoltam....Go haza. Jól kifújt a szél, jó volt egy kicsit a vízparton :)
    Sajnos kezdődik tényleg a nyárfaszöszölés....Jaj, de utálom.. :O

Új hozzászólás Aktív témák