Új hozzászólás Aktív témák

  • BogyóBP

    addikt

    válasz sasa311 #69830 üzenetére

    Én is legutóbb fogtam method szereléket valam 40 es zsinorral, szétdurrant pellet kosarat 50 essel, pontyot két horoggal a szájába de akkora kampoval hogy a fél száját betakarta. És igen az is valami 35 ös zsinoron beletépve. Sajnos ez mind a bojlisok műve én megtiltanám vagy szankcionálnám hol és hogyan lehet. Volt olyan halam is amin nem volt ép hús a szája körül amit vagy a horog vagy a zsinor ne vájt volna szét. Az hogy a keszegnek pl nincs szájpereme azt már úgy megszoktam kb de ez nagyon durva. Nem is az hogy fura hanem idegesítő is ahogy látni kibe jár az etetőhajó. Ezek a horgászok miatt van a hal mindig extrém távolságra beszorítva és nagyon nehéz elérni vagy lehetetlen és persze kiszoritva a fehér halat szélre amiből még szelektálva is tonna számra fog az ember. Volt amikor 3x akkora csalit raktam fel a methodra mint a horog mert már nem mindent elvitt a keszeg de még akkor is előbb felvette mint a ponty. Duhítő ezért inkább hosszúelőkézni szoktam rakok rá egy 50cm es előkét meg egy süllyedő vagy fekvő csalit pl gumikukoricát így amig a kosarat eszik a keszegek van lehetősége a pontynak amúrnak is. Legutóbb pl tökre bejött hogy vettem egy zakcso magmixet amihez egy fűszeres zöld kaját kevertem még csak véletlen sem porzó hanem durvább szemü low budget kaja volt a dovitdól de a kettőt vegyitve először pár dobással beetettem egy helyet aztán arra dobáltam hogy közbe csiptem a magot közé és etetőanyag magmix keverék duóval zártam. Remekül működött szigorú 5perces utemre nyomtam kb 5 perc alatt mindig el is húzta egy ponty.

    ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

Új hozzászólás Aktív témák