Új hozzászólás Aktív témák

  • tsimehcla

    csendes újonc

    válasz tepenzed #57737 üzenetére

    Én is most ismerkedem a dunai feederezéssel. Nekem azt tanácsolták itt, hogy nem kell a Duna közepére dobni, ott úgy se áll meg semmi. Ha elkezded dobálni, fokozatosan kijjebb dobod/húzod, így előbb-utóbb megtalálod azt a pontot, ahol még megáll a kosarad, és ott lehet klipszelni. Nekem ez pl. tegnap kb. 10-12 m volt a parttól 130 g kosárral. De kb. onnan lejjebb 50 m-rel 10 m-en se állt meg a kosár, brutál sodrás volt. Kosarat akadóban még nem vesztettem (2 peca alatt) viszont tegnap az utolsó dobás után elfelejtettem hátralendíteni a botot kiakasztott zsinórral, el is szállt a komplett végszerelék egy nagy csattanással - most már értem, miért kell hátralendíteni.

    Egy kérdés a helyválasztásról - tegnap hiába etettem 4 órán keresztül, kb. 2 kapás volt, de hal nem lett belőle. Hol érdemes a Dunán leülni feederezni? (halfaj szerint nem válogatva, gondolom keszegből van legtöbb) Van valami ismérve a jó helynek, vagy az etetés elvileg odahozza a halakat? (Ez nem igazán jött be nekem) Inkább kövezéseken próbálkozzak, vagy a lankásabb, sóderes részeken? (márna) Ruganyokon? (több pecást láttam már ruganyok végén a ruganytól lefele feederezni) Mellékágak torkolatánál? Szóval mik a jó haltartó helyek békés halak esetén?

Új hozzászólás Aktív témák