Új hozzászólás Aktív témák

  • myrra

    senior tag

    megjöttem a paecázásból;)

    isznyat sirály volt!!!!!!
    [link]

    sajna az első két süllőm elhúzta a csíkot, de ahhoz képest hogy elősször csináltam nem rossz eredmény a kettő sem:)) igazából örültem mint majom a farkának:DDD

    tökre bevált ez a pecázási taktika most. kettőt beraktam süllőre, és mellette 1 bottal horgásztam még mivel a süllőkre azért kell várni egy kicsit:D szal bedobáltam őket, ja ultrabait-ot (ha jól emlékszem a nevére) használtam. nekem nem volt semmi gondom vele. sokan panaszkodnak hogy így büdös meg úgy büdös... én négy ampullával vettem és olyan 5-6 kishalra is elég 1 db. nyilván célszerű úgy használni hogy egy horgászat alkalmával elfogyjon, mert akkor vannak a gondok ha valaki sóher és haza akarja vinni. na ő rácseszik mert tuti ki fog burulni, és akkor hónapokig a dögszagú lesz a kocsi vagy a horgásztáska stb. ha végeztél vele egyszerűen el kell dobni. 300Ft nem vág földhöz.
    na erről talán kicsit sok infót is nyomattam:DDD
    szal két süllőzőt bedobtam. aztán kipróbáltam a dévérmix mit tud;) először matcbotoztam, de nem volt olyan sok kapás mint amit elvártam volna. kb 1 óra alatt fogtam 6-7 tenyeres dévért. közben megvolt az első kapás a süllőzőn, úgy neyelettem mint ahogy a boltos mondta. elkezdte vinni, kicsit megállt aztán kb annyi zsinórt adtam neki hogy 3szor felvigye a karikát. bevágtam és csak a kishalat szedtem ki:DDD mondom azért mégiscsak volt kapás. kicsit még mecsiztam, de megúntam hogy kb 5 percenként van csak kapás. bevetettem a feedert, fogtam két dévért egy kárászt és egy pontyot, aztán jól megtépett egy. sajna olyan 7-8szor is előfordult még, de itt viszonylag keményen kell bánni a potykákkal mert tűznek egyszerre a bokrok közé és akkor az egész szerelék oda. inkább az előke vesszen.. szal újrakötöttem fogtam még pár halat:D olyan egy óra múlva megint kapás a süllőzőn, most sokkal tovább nyelettem tanulva az előbbiből. lehetett vagy másfél perc is. mondom most már csak elég lesz, bevágpk érzem hogy elég jól húz, már csak kb 10 méter lehetett hátra és a hal sehol, megint csak a kishal jött ki. mondom nemigaz hogy ennyi nyeletés se volt elég... pff. gondoltam legközelebb addig nyeletem hogy megőszülök:DDD közben persze pecátzam tovább, hála a kis feederemnek szedegettem ki a jobbnál jobb dévéreket, de ekkor már egyre több kárász és néhány compó is beköszönt:D jó sokat kb 3 és fél órát kellett várni a következő kapásra. pont szereltem egy szakadás után és apámék épp akkor hozták ki az ebédet:DD egyszer csak elkezd forogni a karika a viz tetején;) jah úgy fenekeztem hogy egy csepp alakú 25 gr-os csúszó ólmot használtam 18as előkét, és kapásjelző karikát, de bele volt ejtve a vízbe, és a felkapókart is kinyitottam, visszaforgásgátló kikapcsolva, kb ennyi. ezért a karika nem emelkedett ki a vizből, max billegett néha és forgott a fizben kapáskor. nah most olyan 2,5 3 percet kapott a süttyő, aztán csontra megállt semmi moccanás több mint fél percig. bevágok, semmi. na mondom faxa. aztán a partól olyan 15 méterre kurvanagy rángatás. egy nagyobb nádcsoport mellett húztam el éppne, ugyanis tőlem eléggé balra kb 25-30 méterre dobhattam. mikor kitekertem a süllőt(volt ám boldogság mint az állat:DDD ) a szájába volt akadva a horog. na mondom ez meg mi? a kishalat nem nyelte el. arr tudok gondolni hogy lehet lerágta valami a kishal nagy részét a horogról aztá ott hagyta és amikor tekertem ki a maradékot és húztam be a nád mellett ez meg rávágott. nem tom csak ez is előfordulhat. mindegy sokat nem törődtem vele mert olyan boldog voltam.... :Y :DD aztá újradobtam, megkajoltam. fogdoztam tovább a kárászokat, pontyokat, dévéreket. pontyot olyan 10et fogtam kb, nem számoltam annyira pontosan mert már nem nagyon érdekelnek. a dévérek viszont igen:D voltak 30-40 centisek is. amúgy nem is gondoltam hogy ez a dévérmix ennyire beválik:D eddig alig fogtam idén, talán 3 darabot, mosmeg egy csomót:)) na aztán kb 2-2,5 óra múlva megint kapás a süllőzőn. mondom fain. a feedert gyorsan kivettem. aztán engedtem neki vigye csak. olyan 1,5-2 percig vitte kb, megált beforgatni, aztán megint engedtem neki olyan1,5 percet. bevágtam 2-3szor is, rajta volt a hal, semmi gond. sőt:D jól elvitte a damilt, szerintem 40-50 métert is lehúzott. egy kicsit nagyobb volt a másiknál. szépen benyelte a horgot. utánna még fogtam pár halat a feederrel és kb hat óra körül összepakoltam

    ''máskor mielőtt elküldöd a post-ot és megnyomod az OK-t gondolj arra,hogy itt mindig mindenki lesben áll..'' by Janesz :) Chuck Norris nem iszik turmixot! :DD a vadhúsnak minimum 25%a zsír by Janesz

Új hozzászólás Aktív témák