Új hozzászólás Aktív témák

  • misionline

    tag

    Sziasztok.

    Nem tudom jó helyre írok, ha nem akkor bocsi.

    Van egy statikus weblap. Adwords hirdetést használok. Adwords minőség mutatója általában 10/10, tehát elég relevánsnak találja a kulcsszavakat a weboldallal...
    Az utóbbi időben dec 12 től a mai napig majdnem háromszorosa lett a hirdetésre kattintások száma, ami ugye több pénzbe is kerül. a hirdetés maximálisan releváns az oldallal.
    Mielőtt ez a növekedés bekövetkezett a kb napi 30 látogató volt és több telefonhívás is, és több üzlet is köttetett.
    Most, hogy megemelkedett a kattintások száma, semennyivel nem nőtt a konverzió.
    Kicsit gyanakszom, hogy direkt kattintgat a konkurencia vagy valaki.
    Ezt szeretném biztosan megtudni. (amennyire lehet persze ez is kijátszható, olvastam...)

    Az analytics szerint 96% ban új látogató van, (itt egy kép egy adott napról) tehát ha ip cím alapján ítéli, még az lehet, hogy ip címet cserélgetve kattintgat. meg, hogy valaki új vagy visszatérő akkor.
    Arra a következtetésre jutottam, hogy ha egy cookiet- tennék a weboldalba, (ezt csak olvastam fogalmam sincs hogyan kell) akkor az már több info lenne mint egy ip cím, állítólag lehetne belőle tudni, hogy ugyanarról a pc-ről érkezik a látogató... (ha nem törli mindig a cookie-kat)

    Ezt szeretném megtudni, hogyan kell ezt a cookie elhelyezés dolgot megoldani, vagy ha van más módszer, hogy megtudjam ki kattint a hirdetésre. ( ugye ha kattint hirdetésre utána landol a weboldalon, és lehet logolni ...)

    Vagy ha van módszer kivédeni a direkt kattintást az adwords hirdetéssel kapcsolatban szívesen fogadnám a válaszokat.

    Esetleg, hogy mi lehet az oka, hogy nagyon keveset tartózkodnak az oldalon, és nagyon magas a visszafordulás aránya. erről a weboldalról lenne szó, ha van ötletetek mit kellene javítani rajta akkor azt is örömmel fogadnám. Én készítettem, egyáltalán nem vagyok szakember, kis videókat nézve készítettem el, a tulaj a magas adwords kattintást előzően elégedett volt a weblap által generált forgalommal(bár mondtam neki marketing szöveggel sokat lehet javítani)

    Előre is köszönöm.

    Üdv.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák