Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz Napfénysüti #55129 üzenetére

    Szerintem se, és ez az én nagy bánatom :D Szeretek biciklizni, meg a biciklivel foglalkozni, de egy dolog amikor hobbiból, szabadidőmben "bütykölöm", meg egy dolog amikor "munkaeszköz" és el kell végezni a szükséges karbantartásokat. Utóbbit szeretném minimalizálni amennyire lehet, főleg hogy tipikusan munkába indulás előtt, vagy munkából fáradtan hazaéréskor kéne megcsinálni (munkábajárós kerékpárt lakásba nem vinném fel, egyrészt 1,5 szint, másrészt lehet épp full vizes/saras/sáros), vagy mehetek le külön szerelgetni. Szóval most épp az a célom hogy összerakjak egy "karbantartásmentes" biciklit :) Ennek része lenne, hogy single speed lenne (váltóproblémák kiesnek), tömör gumi lenne rajta (defekt meg nyomásproblémák kiesnek), illetve szíjhajtásos lenne (lehetne zárt hajtáslánc, innentől kezdve mindenféle hajtástakarítási és karbantartási műveletek kiesnek). Aztán akkor már csak a fékállítási / kopási problémákat kéne megoldani, és erősen "pár évente 1x elég ránézni" kategóriás bicikli lenne :) (persze tudom sokan a váltós - láncos - belsős kerékpárt is így használják a városi műfajban :U)

    Mondjuk a fentiből a szíjhajtás egy jó ideig csak álom lesz, mert elég horror áron dobálják az ember után :(

Új hozzászólás Aktív témák