Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HollyBoni

    veterán

    válasz HollyBoni #31191 üzenetére

    Utánaolvasva atomrégi vázaknál sokszor 125mm volt a papucstávolság 130mm helyett. :W

  • imyourfriend

    őstag

    válasz HollyBoni #31191 üzenetére

    Ahogy nézem, A fulcrum kerékszett is 130mm sarutávolságra van hézagolva és a Mavic Akksium race is. Na meg itt látom ebike-on hogy pl egy claris-nak is ennyi a sarutávolsága: [link] Szóval szerintem 130 a "hivatalos" vagy a forgalomban lévő legnépszerűbb táv. Viszont ott van az illusztrált képen egy hézagoló ami legalább 5mm vastag, így megoldható a 125-ös hézagolás (nekem mindkét gépnél 1-1 cm-es hézagoló van hátul betéve). Ez a része megoldható, viszont a kerék fűzésénél és centírozásánál kell odafigyelni, hogy valójában középre kerüljön a hátsó felnid mert 5mm-t elveszel bal oldalról, ezáltal odébb fog kerülni a kerék nyomvonala amit korrigálni kell (gondolom a szaki aki csinálja ért hozzá és megoldja) csak ha elfelejtené akkor szólni kell neki, mert az országúti féknél nem mind1 hogy hol fut a felni, a fék csavarjainak befogatásánál kell lennie a közepének, vagy érdekes dolgokat produkál esetenként félrehúz a gép. Szóval lényegében ennyi, a hézagolóval és a fűzéssel kell eljátszani.

    (#31193) fpeter07: Racsni leszedő van, hajtómű leszedő érkezni fog. Kormánycsapággyal ugye nem nagyon kell foglalkozni, nem menetes darab. :) kerékagyak ipari csapágyasak így oda elég egy imbusz kulcs. Centírozó van itthon, de ezt a ritka küllős darabot nem nagyon szeretem centírozni. Azért is kell egy szerszámkészlet hogy alap dolgokat megtudjam csinálni, nem akarom szétbontani a gépet de egy hajtómű újrazsírozásért nem akarok befáradni 40+40km-t oda vissza. :)

    (#31198) Teasüti: Tegnap adtam neki kis WD40-et és ilyen újszerű lett, erre ma elkapott egy zápor. Azthittem földhöz hajítom mérgemben hogy már megint pucolhatom. :DDD :N (nem vágnám földhöz semmi pénzért, csak az volt az első gondolat. ;] )

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák