Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fall-N

    veterán

    válasz jjeahh #290134 üzenetére

    Ha már nem árulnak majd ennyiféle, különböző években kiadott alkatrészeket és kitisztul a választék, már megéri. Mondjuk a helyükben inkább a low budget szetteket kukáztam volna és az Alivio 9s lehetne az alap. Példát vehetnének a SRAM-ról, nincs ezerféle alkatrészcsalád.

    De a Deore és az SLX között sincs már akkora különbség, sosem értettem, miért nincs csak Alivio - Deore - XT - XTR. Bőven elég lenne. CUES meg mehetett volna csak az ebikeoknak. Fékek terén is túl sok modell van, ami hasonló, ott is kitisztulhatna a választék.

    Outi terén is túl sok a család. Az alsó szegmens ott is mehetne a kukába.

    [ Szerkesztve ]

  • Speedy007

    őstag

    válasz jjeahh #290134 üzenetére

    Cues U4000-s széria az Acera és Altus -Alivio széria, de U6000-s inkább már Deore mivel M4100/5100-s fogja kiváltani pláne hogy a hátsó váltó nagyon hasonlít is rá illetve van kuplung kapcsoló rajta hogy ha terepen csapat a bicajos akkor ne lengjen be a váltó annyira.U4000-s ilyen nincsen csak erősebb rugós előfeszítés van.

    Claris, Sora és Tiagra esetén kíváncsi vagyok leszek a gyártó mit fog lépni mivel ezek országúti szettek és ott állítólag minden gramm számít szerintettek a Cues meg sárnehéz...

    Annyi negatívumom már most van hogy szeret rozsdásodni a hátsó váltó U6000-s felületi rozsda van a csavaron is meg a váltón is ilyen se a Deore LX 570-n nem volt pedig fürdött elég sokat fék tisztítóban illetve a Toruney váltón a Neuzer Nelsonon.Igaz volt megbontva a váltó görgőknél mert cseréltem őket de az LX-570-n is volt de ott se rozsdásodott a csavar.


    De lehet hogy ezzel csak én vagyok egyedül szintén :DDD . Héten 2x-r áztam bőrig azért ilyen dzsuvás még a kerékpár majd hétvégén takarítom le hogy újra essen az eső egyből mivel akár hányszor le takarítom egyből esik az eső

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák