Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FeniX-

    aktív tag

    válasz MPowerPH #287776 üzenetére

    Sziasztok,
    kicsi segítséget kérnék szépen hátsó váltó állítással kapcsolatban.
    Nemrég lecseréltem a hátsó kazettát (ugyanúgy 9-es, kicsit más fogkiosztással) és a láncomat.
    A váltót szerettem volna újra beállítani (1x9) és a 8.-ról a 9.-re nagyon lassan akar felváltani. A határoló csavar jó, és ha a bowden állítót elkezdem visszafele tekerni, akkor szinte már azonnal beleütközöm abba, hogy akkor nem akar a nagyobb fogaskerekek fele leváltani. (Előtte megcsináltam a park-tool -szos beállító videót)
    Mit tudok még leellenőrizni?
    Amit csináltam:
    - legnagyobb fokozatból kiindulva a bowden állító csavart visszatekertem, hogy laza legyen a bowden,
    - legkisebb fogaskerékhez tartozó "H" határolócsavart beállítottam. (először elhangoltam, hogy beleérjen a 8.-as fogaskerékbe, aztán onnan beállítottam jóra. Utána kipróbáltam, hogy a 2.-es fokozatig jól tudjon váltani fel és le,
    - majd beállítottam az "L" határolócsavart is.
    Amikor próbakörre mentem, akkor vettem észre, hogy terhelés alatt már nagyon lassan akar 8.-ból 9.-be leváltani. Innen elkezdtem ismét a bowden állítót betekerni (= lazább bowden) de nem segített, viszont nagyon kevés csavarás után már nem is akar visszaváltani, így ezzel nem tudom megoldani ezt a problémát.
    (bowden és az első lánctányér még a régi, de azon kívül, hogy kicsit megnyúlt a bowden a lánctányért még jó[-nak ítéltem]. Az egész bicajban 3800 km van még csak)

    Köszi a tippeket előre is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák