Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jjeahh

    nagyúr

    válasz Friczy #264388 üzenetére

    Még mindíg ugyanazt gondolom, írom le már nem tudom hányadikszor, valamiért senkinek nem megy át, ezek szerint nem megy nekem jól a fogalmazás :B . Az, hogy a Merida Speeder alu villájának a menettulajdonságai milyenek, szvsz kb. semmit nem árul el mondjuk egy Chisel vázról. A high end alu valszeg nem egyenlő az átlagos olcsóbb aluval, inkább low end karbonnak a megfizethetőbb riválisa. Ezt alátámasztják valamennyire a tesztek, fórumok, de persze a tapasztalat lenne az igazi. High end aluval sem neked, sem nekem nincs tapasztalatom, viszont én legalább viszonylag alaposan utánnaolvastam ellentétben azokkal, akik rendszerint egy kalap alá vesznek minden alut. Remélhetőleg majd ki is próbálok (vagy veszek) egyet, mert engem érdekel a téma. De ha itt többeknek lehet véleménye a high end aluról úgy, hogy csak 6061-es vázon ültek és soha nem olvastak róla egy cikket sem, nekem miért ne lehetne? :F . Sőt, nekem igazából véleményem sincs, csak arra próbálok állandóan rávilágítani, hogy valószínűleg téves a "karbon mindíg jobb" közhiedelem és a top alu vakon rosszabbnak elkönyvelése helyett lehet, hogy nem ártana picit nyitottabban hozzáálni. Mert végülis azzal csak jobban jársz, ha a belépő karbon menettulajdonságait, súlyát megkapnád olcsóbban, nem? Persze a heggesztési varratokat továbbra is el kell viselni, ez egyértelműen hátrány. Na de mindegy, abbahagyom, mert a végén háború lesz belőle, pedig tényleg csak annyi a célom mindíg ezzel a témával, hogy a legmodernebb, frissen fejlesztett könnyű alukat tapasztalat nélkül ne vegyük már egy kalap alá a megszokott random 6xxx alukkal és ne legyünk olyan biztosak abban sem, hogy rosszabbak egy azonos súlyú belépő karbonnál.

    [ Szerkesztve ]

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Új hozzászólás Aktív témák