Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz cibus #164879 üzenetére

    Lenne pár kérdésem. Nem vagyok szakértője a piacnak és az ajánlásoknak, szóval bármi amit mondok az kicsit sótlan lesz. :)

    Milyen stílusban tervezel tekerni? Laza, kényelmes városnézős tempó, nyugis vírusbringás (korábban hétvégi bringás néven futott kategória)? Esetleg vadulósabb fiatalos hangvételű, tempósabb, járdaszegélyről le- felugratós, sportos, autók közt száguldós kategória?
    Kérdezem ezt azért, mert kiemelted a rugóutat és az áttételezést.
    Egyik sem fontos az első esetben; gondolom sem száguldozni nem fogsz, dombon lefelé beletekerni és hasonlók, meg a 100 mm rugóút se kell aszfaltra/földútra. Ha viszont sportos vagy és 50 km/h körül is még bele akarsz tekerni, akkor kell a nagy végáttétel, és ha minden követ és szegélyt megtalálsz, akkor jöhet az erős teleszkóp.
    De ha nem ilyen vagy, akkor főleg egy átütőtengely ugyan mi a frász karikának kell neked? :)
    63 mm is éppen elég arra, amire való. Kicsit kíméli a kezeket, azt ennyi.
    Egy sportos, vadulós bringás mint mondjuk én, aki a fagyizóig is 180-as pulzussal közlekedik (nem tudom hogyan kell nyugisan tekerni, ismeretlen fogalom számomra), én nekem a 80 mm-es teló is koppant városban. :D
    De ha belegondolsz abba, hogy a nagymotorokon sincs ennél nagyon több rugóút akkor belátható, hogy talán a 63 mm is elég egy laza kis sebességű tekeréshez. Meg aztán akkor sincs semmi, ha néha felkoppan az a teló ha véletlen átmegy az ember egy téglán. Nem fog szétesni. Előbb kapsz defektet, mint hogy a telónak baja legyen.
    Aztán a széles kormány is addig jó, amíg nem kell órákat taposni a pedált aszfalton egyhuzamban, mert a monoton testhelyzetben csak elfáradsz a fekvőtámasztól. Persze, ha vérbeli montis lesz belőled, akkor jót tesz az irányíthatóságnak. De amúgy csak fárasztó a sportos testtartás, ha nem az a felhasználási terület.

    [ Szerkesztve ]

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz cibus #164879 üzenetére

    Jah, az állítható magasságú stucnit/kormányt meg felejtsd el gyorsan! :D

  • RetepNyaraB

    veterán

    válasz cibus #164879 üzenetére

    Teasüti nagyon jól megfogalmazta a fő kérdést. El kell döntened mi lesz a csapásirány és ahhoz venni bringát. Lesz kompromisszum, igen. Ha sok pénzed van, több bringa kell. A maseratival se fogsz a szavannán zúzni, de autópályára jobb lesz, mint a landrover.
    Én aszondom általános felhasználásra egy trekking a legjobb, ebbe némi erdő is beleértendő, lefele veretés nélkül (vagy akár, de azzal csak szivatnád magad). Az egy tárcsa kicsit véleményes, de nagy hegymászás nélkül el lehet lenni. A lockolható teló pedig pont felfele hasznos, ha nem akarod a munka felét rugózásba ölni a hajtás helyett.
    A 38-as kerék ha keskeny, később lecseréled 42-esre és az már mindenre jó, amit egy ilyen bicaj tudhat.

    Vagy bevállalod, hogy sportos Izom Tibor vagy, leszarod a hátfájást, a plusz melót tekerés közben, meg a traktorhangot és zúzol az mtb-vel az aszfalton is, nemcsak az erdei úton ijesztgeted a kirándulókat.

    [ Szerkesztve ]

    "I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

Új hozzászólás Aktív témák