Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • trialboj

    őstag

    válasz FIREBLADE78 #106941 üzenetére

    Ez nagyobb meló lesz mint gondolnád :P nyerget találni a bringára kb olyan mint egy kényelmes széket amiben napi 8-10 órát tudsz ülni.

    Először is olvass bele az összefoglalóba van leírás mit hogy kell megmérni hogy megkapd a szélességet ami megfelel a fenekednek/tekerési stílusodnak. Utána szétnézel a helyi boltban ha nagyobb város, lehet eleve segítenek majd nem csak rád sózzák az elsőt ami megtetszik.

    Amúgy az hogy kemény nem feltétlen rossz dolog, az elején persze rosz és kényelmetlen de kb 2 hetet kell kibírnod és utána megszokja a tested/feneked.

    Én pl tavaly vettem ezt [link] A selle italia, sok bolti bringán megtalálható, kicsit olyan mindenes nyereg.

    Mikor megvettem és kipróbáltam nagyon kemény volt, mert puhábbhoz voltam szokva, el akartam adni, aztán idén már ezzel kezdtem a szezont, hogy hátha jó lesz, és azóta nincs vele bajom. 40 nél nem mentem nagyobb kört, de azt mondják minél keményebb hosszú távon annál "kényelmesebb"

    Szóval ha nem valami nagyon alap nyereg, akkor adj neki még pár napot/hetet, és ha csak nem jó semmire, utána kezdj el nézelődni. Elsőnek mindenképp a helyi boltba menj be, ott azért csak meg tudod tapogatni.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

Új hozzászólás Aktív témák