Keresés

Aktív témák

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz G@ben #47428 üzenetére

    Pontosan így van. Nem kivitelezhetetlen ettől függetlenül. ;)

    (#47429) Packersbay
    A hátsóba hogy raktál nyolcast? Én az első kerékbe satuztam bele egy szépet instant megálláskor. :D

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz G@ben #47428 üzenetére

    A xenon megnevezés nem pontos, de a köznyelvben így rögződött be. Szóval használhatod a "xenon" lámpákat az autódon, de a műszaki vizsgán mérni fogják, hogy vakít-e. Ez a lényeg, nem a lámpa technológiája. Nem tudom vezettél-e már olyan országúton, ahol nulla közvilágítás van, csak a saját lámpádban bízhatsz és a szembejövő úgy arcon durrant hatalmas fényerősséggel, hogy másodpercekig káprázik a szemed. Láttam már olyat, hogy valaki emiatt átsodródott a szembejövő sávba. A sötétben való látás alapja, hogy sötéthez szoktatod a szemed és az erős fény hatására percekre elveszíted a jó látásodat kevés fény mellett. Egyszerűen közveszélyes a túl erős lámpa használata, ezért tiltja a KRESZ.

    Bringára is igaz, hogy a többiekkel szúrsz ki ha egy baromi erős lámpával elvakítod őket. Lehet őket leszarni, meg azt mondani, hogy az idegenek nem érdekelnek, de azért kisebb-nagyobb közösség vagyunk (bringás, magyar, európai, ember, stb) és nem illik figyelmen kívül hagyni a többieket. A KRESZ is arra törekszik több-kevesebb sikerrel, hogy megmaradjon az egyensúly.

    Na meg városban ott a közvilágítás. Ha gyalogosan nem kell elemlámpával járnod, akkor bringával sem valószínű, hogy olyan hatalmas fényre lenne szükséged. Városon kívül már lehet feljebb kapcsolni, de ott sem szabad túlzásba esni. A LED fényforrások meg jobban is vakítanak, mint a hagyományos izzó.

Aktív témák