Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kicker

    senior tag

    válasz viharhozo #449 üzenetére

    igen, erre is van magyarázat, a drog ilyen nehézlelkű embereknél ezt is kiválthatja, illetve a család és egyéb lelkiállapotok, ezt nem hiszem hogy a drogra kéne ráverni... ha nem lett volna drog akkor ivott volna....

    én is ismertem egyet, aki öngyilkos lett, de ő a csaja miatt, nem bírta idegileg(persze cuccozott is mindent ami volt éppen ) és leugrott 4ikről...

    annyit még had tegyek ehhez hozzá hogy ez KENDER topic... nem pedig mindenféle drogok topicja

    [Szerkesztve]

    Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

  • Rive

    veterán

    válasz viharhozo #449 üzenetére

    Nomost: én speciel az akaraterőben nem hiszek. Egyedül abban 'hiszek', már ha lehet ezt így hívni, hogy ha nem lehet/nem kell a droggal (pia is ide) janizni, akkor más utat választ a delikvens.

    A fű 'népessége' két körre esik szét. Az egyik kör különféle problémái miatt keres magának pótszert. Ezt a kört nem igazán tudod megvédeni, hiszen elsősorban önmagától kellene megvédened. Ha nem kerül a kezébe fű, akkor halálra issza magát. Ha túlzottan ciki a szesz, akkor előbb-utóbb lesz valami balesete sziklamászás vagy ejtőernyőzés közben. Esetleg halálra játssza magát valami konzol előtt. Vagy rászokik valami gyógyszerre.
    A másik kör megkostol ezt is, azt is fiatalkori hevületében, aztán a többségük kinől belőle, illetve max. alkalmi fogyasztóvá válik.
    Az első csoportnak mindegy. A második csoportból (ők vannak töben), ha valakit lesittelnek, akkor jó eséllyel egyenes az útja az első csoportba.

    Érdekesebb a kép, ha hozzácsapjuk a dologhoz a gyorsan kialakuló erős függést okozó szereket. Na ez az egyetlen olyan terület, aminél a ráhagyás nem igazán jön szóba, hiszen a kipróbálás, ami a saját döntés meghozatalához általában kell most a legtöbb embernek, már önmagában is károsítja az ítélőképességet.
    De itt is alapvetően az igény megszüntetésén keresztül kell fellépni, nem a fogyasztás büntetésén.

    [Szerkesztve]

    /// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

Új hozzászólás Aktív témák