Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Andie

    őstag

    válasz HEMP #1 üzenetére

    Engem érdekel a téma - már infó szintjén.
    Nem iszom, nem dohányzom, nem szivok, ezeket nőkkel és lóerőkkel pótlom. De mivel tényleg napi téma, és egyre komolyabb lesz ahogy az évek telnek, szeretném megismerni a kérdéskört.
    Mesélj HEMP, minden érdekel. Nemtudom miaz, elszivni egy jointot, és nem ismerem a történelmét.

    Egyenlőre az élvezőkkel semleges állásponton vagyok. Amig engem, vagy családomat nem fenyegetik, tölem úgy ölik magukat, ahogy akarják. A veszélyesnek azt tartom, ha beszivva közösségi életben vesznek részt - de ez ugyanúgy vonatkozik az alkoholos befolyásoltságra is!!! - hisz ekkor már veszélyeztetnek engem is.
    Mindemellett nem értem mi szükség van ilyen bóditó szerekre, miért van az, hogy egyesek csak igy tudják jól érezni magukat. Én eddig nagyon jól tudtam szórakozni józanon is, mindenröl tudtam magam körül, idöben elhárithattam az esetleges problémákat, és nem rohantam öntudatlanul fejjel a falnak. No de ez én vagyok, hallgassuk meg a másik felet is.

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Solad

    őstag

    válasz HEMP #1 üzenetére

    Betiltanád-e vagy korlátozva engedélyeznéd? -- korlatozva engedelyeznem. ertsd: ha a doki irja fel szivhatod, egyebkent meg csengessed kifele a birsagot, vagy akar nagyobb buntetest is.

    A mai fogyasztok tobbsege azt sem tudja mi az hogy kulturkor, nemhogy meg ismerjek ennek a konkret dolognak a tortenetet.

    azt pedig elkepzelhetetlennek tartom, hogy hosszu tavon ne legyen karos.


    ladybug, lesaux: :D



    [Szerkesztve]

    No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

  • Eagl3

    veterán

    válasz HEMP #1 üzenetére

    -Káros-e vagy sem? Mértéktelen fogyasztásnál elég sok negatív hatása van, értem ezalatt a koncentráció hiányát, feledékenységet. A fizikai káros hatásaira inkább nem térnék ki, úgytartják, h. 1 spangli (füves cigaretta ;] ) elszívása (mivel nincs benne szűrő) 10x károsabb a cigarettánál, de ugyanakkor nemis szívsz (talán) annyi spanglit mint cigit. Már persze ha dohányzol egyáltalán. Nomeg ott a vizipipa, bong stb. stb.

    -Betiltanád-e vagy engedélyeznéd? Kis hazánkban soha nem lesz legális a marihuana (véleményem szerint), sztem úgy vannak ezzel az okosok, hogyha engedélyeznék, akkor csúnyán elfajulnának a dolgok, ha jobban belegondolok van is benne valami, Amsterdamban elkapták a fonalat, persze az egy teljesen más társadalom. Szal erre nem tudok választ adni :)

    -Büntetnéd e a felhasználókat? Máskülömben miért lenne illegális 'kábítószer' ... Az utóbbi időben sokat enyhítettek a büntetésén, ha saját fogyasztásra van a birtokodban kender, akkor el kell menned elvonóra (amit egy nagy marhaságnak tartok) v. leülöd :) de ebben nem vagyok teljesen biztos. Szerintem a kis csóringer füvessel nem kéne szívózni, a légynek sem árt.

    -Egyáltalán tudod-e miaz elszívni egy jointot, ismered-e kultúrkörét, történelmét? Igen.

  • Foxi

    senior tag

    válasz HEMP #1 üzenetére

    Károsnak káros bár, hogy ez mentális vagy testi függőséget okoz-e az semm teljesen tisztázott, illetve akik támogatják vagy semlegesek általában azt mondják, hogy nincs fizikai függőség akik meg támadják azok szerint ez nem bizonyított... A káros következményeit pedig mindenkinek fel kéne tudni mérni, ez annyira nem nagy feladat. Ha ezek után úgy dön, hog fogyasztó lesz az szíve joga. A tiltás megint érdekes dolog, hiszen az alkohol engedélyezett igaz itt is volt tiltás (abszint:D) amit viszont már engednek más összetétel mellett. És az alkohol kategóriába beleesik akármilyen minőségi dolog mint a 100Ft alatti cseppet sem minőségi szintetikus vacak. Büntetni én személy szerint nem büntetném, ameddig nem akarnak erőszakkal valakit rákényszeríteni.
    Hollandiában élnek igencsak távoli rokonok, akik voltak tavaly nyáron látogatóban. Természetesen felvetődött ez a téma is. A hozzáállásuk számomra mindenképp furcsa volt az átlagos itthonihoz képest. egyrészt semmi miért érdekel ez téged... És teljesen normálisan beszéltek róla mindenféle előítélet nélkül általában ugyanazokat a dolgokat felhozva érvekként amiket hallani lehet itthon is a legalizálás kérdésében. Normális szabályzással megférne szerintem, hiszen aki fogyasztani akarja úgyis megteszi most is, akkor legalább adjanak neki normális kereteket.

  • Horituning

    újonc

    válasz HEMP #1 üzenetére

    Hali nem tudja valaki magyar országon hol tudok marihuána magot veszerezni?Könyörgök valaki segitsen :O :F :R

Új hozzászólás Aktív témák