Aktív témák

  • chipi-85

    aktív tag

    Sziasztok!

    A következő problémával fordulok hozzátok:
    Múlt héten lecseréltem a GB EP35-DS3 alaplapom egy Asus P5Q Deluxe -ra
    A P35 hiba nélkül ment az alábbi konfiggal:
    - E8400@3ghz
    - 2*2Gb GEIL Ultra 1066mhz
    - Giga GTX260OC (216sp)
    - 1 db 500GB Samsung F1 7200rpm és 1 db 1TB Samsung F3 7200rpm
    - 1 db Asus DVD RW
    - FPS Bluestorm II 400W
    - Windows7 64bit

    A hiba: Kivettem a régi lapot, és beraktam az újat, de egyenlőre az oprendszert nem raktam újra. A Driverek felmentek, de nagyon lassan töltött be, néha meg-meg fagyott, és úgy gondoltam, hogy ez a driverek keveredése miatt van.
    Tegnap előtt neki fogtam újra telepíteni a W7-et.
    Formáztam a régi partíciót, amin a régi oprendszer volt, majd elkezdtem telepíteni:
    A "fájlok kibonátásánál" 1% kb 2 percig tartott, azaz 10% sem ment el, és el telt 30perc.
    Ennyi idő alatt már rég felment volna a rendszer.
    Kértem kölcsön egy másik W7-et, azzal is ugyan ez volt.
    Próbáltam XP-t is felrakni, de a telepítéskor kékhalált dobott, hogy vagy csináljak egy vírusírtást, vagy csak indítsam újra a gépet.
    Ubuntu 10.10-es alatt csináltam, egy Memtest86+-ot, lemez vizsgálatot, és semmi hibát nem talált.
    Az ubuntut futtatam Live!ként CD-ről, majd onnan felraktam az adott partícióra, és oda szó nélkül felment, De sajnos az első induláskor hiányolt egy boot fájlt, és nem töltött be.
    Gondoltam a HDD-k hibájára, de a P35-alatt, hiba és BAD nélkülinek mutatta a HDD sentinel.

    Most ott tartok hogy sehol...Tanácstalan vagyok!
    Még amire gondolok, hogy BIOS beállításnál valami nem jó (gyakorlatilag minden alapon van).

    Jah, lábmosás tápcserélés közben már megvolt!

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák